مهم ترین نقطه ای در خانه که به طور مرتب از آن استفاده می شود و محل تجمع افراد خانواده به حساب می آید اتاق نشیمن است. شما در اتاق نشیمن از مهمان ها پذیرایی می کنید،تلویزیون تماشا می کنید،استراحت می کنید و غذا می خورید. اگر قصد تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن خود را دارید می توانید با راه هایی آسان و با هزینه کم اینکار را انجام دهید. معمولا برای بازسازی یا تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن نیازی به تعمیرات نمی باشد،تنها با جا به جایی های جزیی نیز می توانید به اتاق نشیمن جلوه ای خاص ببخشید.

به عنوان قدم اول می توانید نگاهی دوباره به چیدمان خود بندازید.

1_بررسی چیدمان:

همانطور که گفتیم گاهی با جا به جایی جزیی وسایل یا حتی انتقال اتاق نشیمن خود به اتاق دیگر می توانید به ظاهری کاملا جدید برسید. بیشترین تجمع افراد خانواده معمولا در اطراف تلویزیون یا شومینه قرار دارد. اگر شومینه داشته باشید نمی توانید کار زیادی درباره پیکر بندی خانه انجام دهید اما می شود مبلمان را به روشی دیگر بچینید (در چیدمان مبلمان خیلی دقت کنید زیرا می تواند باعث تجمع انرژی تنها در یک نقطه شود).

اگر تمرکز شما بیشتر بر روی تلویزیون می باشد پس نگاه کنید که آیا آن را در بهترین مکان قرار داده اید یا خیر؟ کابل کشی برای تلویزیون کار راحتی است پس لازم نیست خود را نسبت به کابل کشی های از پیش انجام شده محدود کنید. می توانید بهترین نقطه برای تلویزیون را انتخاب کرده و سپس مبلمان خود را براساس آن بچینید.

بازسازی چیدمان-دکوراسیون-یابان

2_تمرکز بر روی کف سازی:

کف سازی جدید لازم نیست زیاد گران تمام شود هین که شما یک فرش کهنه یا تعدادی کاشی آسیب دیده را تعویض کنید،اما اگر دنبال یک تغییر اساسی هستید تعویض کفپوش می تواند باعث شگفتی اتاق شود. فرش ها و کفپوش ها در گزینه های عالی و مقرون به صرفه ای موجود هستند. کاشی های وینیل یا لمینت های چوبی گزینه های بسیار عالی برای کفپوش هستند. یکی از بزرگترین مزایای استفاده های جدید در مورد کفپوش های مدرن این است که می توان آنها را در بالای کاشی یا سیمان موجود نصب کرد که عمدتا کاری سریع و بدون مشکل می باشد.

کف سازی-کفپوش در دکوراسیون-یابان

3_بازسازی رنگ ها:

یکی از ارزان ترین راه ها برای بازسازی دکوراسیون اتاق نشیمن،رنگ ها هستند زیرا رنگ ها دارای خاصیتی تحول گرا می باشند. با تلفیق رنگ های مختلف می توانید جلوه های بصری زیبا ایجاد کنید. مثلا می توانید از رنگ خاکستری برای لایه های زیرین و از رنگ سفید در بالا استفاده کنید.

رنگ در دکوراسیون-یابان

4_بازسازی مبلمان:

بازسازی مبلمان معمولا هم ارزان تر از خرید مبلمان جدید است و هم گزینه ای سازگار با محیط زیست است. تنها با استفاده از روکش جدید و رنگ در قسمت هایی که روکش آن بلند شده می توانید ظاهری جدید به آن ببخشید. مقوله رنگ درباره مبلمان نیز مانند دیوارها صدق خواهد کرد و با انتخاب رنگی مناسب شاهد تغییرات چشمگیری خواهید بود.

دکوراسیون-بازسازی مبلمان-یابان

5_انتخاب اکسسوری مناسب:

انتخاب اکسسوری یا همان تزیینات مناسب ساده ترین و سریع ترین راه برای نو کردن اتاق نشیمن است. مثلا استفاده از کوسن های مناسب هر فصل یا پتوهای پشمی زیبا در فصل زمستان. فرش ها نیز روش دیگری برای تغییر الگوی اتاق هستند که البته تعویض آن ها ارزان نیست اما می توانید با جایگزین کردن یک فرش زمستانی پشمی با یک فرش تابستانی یا پنبه یا جوت تغییرات فصلی را در اتاق خود مشاهده کنید.

دکوراسیون-اکسسوری مناسب دکوراسیون-یابان

اکسسوری مناسب اتاق نشیمن-دکوراسیون-یابان

6_نورپردازی:

و گزینه آخر نورپردازی. روشنایی عاملی مهم در ظاهر اتاق می باشد. نورپردازی روشی ظریف و خارق العاده برای زیباتر جلوه دادن متریال های دیگر و دکوراسیون اتاق نشیمن می باشد. به جای استفاده از لامپ های مرکزی از لوستر استفاده کنید و جلوه ای حرفه ای به اتاق خود بدهید. اگر می خواهید یک اتاق نشیمن واقعاً پویا داشته باشید ، به دنبال آباژورهایی باشید که می توانند تغییر کنند تا لوازم جانبی فصلی خود را با آن مطابقت دهید.

نورپردازی اتاق نشیمن-یابان