سیستم های تهویه مطبوع چه گرمایشی و چه گرمایشی در فصلی که از آن ها استفاده نمی شود نیاز به پوشش دارند. کولر ها برای مقاومت در برابر برف و باران ساخته نشده اند و هنگامی که برف و باران وارد دستگاه شود مکانی برای ایجاد رطوبت بوجود می آورد که می تواند باعث خوردگی شود. در نظر داشته باشید هر گاه که می خواهید کولر خود را بپوشانید فقط قسمت بالای آن را بپوشانید. هیچگاه نباید کولر را به طور کامل بپوشانید زیرا اگر رطوبت داخل آن بماند باعث زنگ زدگی و خوردگی می شود.

چرا باید کولر خود را بپوشانید؟

همانطور که گفته شد پوشاندن تهویه مطبوع در فصلی که مورد استفاده قرار نمی گیرد امری ضروری است،برخی پوشاندن یونیت خارجی تهویه مطبوع خود را لازم نمی دانند که این باعث بوجود آمدن مشکلات زیر خواهد شد:

گرد و غبار و آلودگی

در صورت پوشانده نشدن یونیت خارجی کولر،گرد و غبار درون آن جمع شده و هنگام روشن کردن کولر این گرد و خاک در محیط پخش خواهد شد.

محافظ کولر-یابان

برف و باران و هوای سرد

واحدهای خنک کننده برای تحمل سرمای زمستان ساخته نشده اند و اگر نگهداری و پوشانده نشوند به مرور زمان برا اثر سرما فرسوده و از بین خواهند رفت.

رطوبت

رطوبت و آب می تواند کویل های کندانسور کولر را مسدود کند و با گذشت زمان باعث ایجاد خسارت شود. برای جلوگیری از رطوبت هیچ راه صد در صدی وجود ندارد. زیرا حتی در موقع پوشانده شدن نیز ممکن است از طریق رطوبت موجود در هوا و چه از طریق باد به دستگاه منتقل شود.

یخ زدگی کویل-یابان

جوندگان

در واقع پوششی که برای کولر استفاده می کنید می تواند موجوداتی را که برای فرار از سرما به آن پناه می برند را ودر کند اما در مورد موجودات کوچک تر این موضوع صدق نخواهد کرد.

اگر قصد خرید انواع کولر و سیستم های تهویه مطبوع را دارید می توانید به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط دیگر:

کانال های کولر،دلیل سرمای خانه در فصل زمستان