هر بیشتر به سمت گرما و فصل تابستان می رویم،بیشتر به راه اندازی تهویه مطبوع فکر می کنیم. با طی کردن مراحل ساده می توانیم به راحتی خانه و کولر خود را برای فصل تابستان آماده کنیم:

بررسی سالانه کولر

بررسی سالانه کولر را هیچگاه فراموش نکنید. غافل شدن از این موضوع ممکن است در کوتاه مدت تاثیری بر روی کولر شما نداشته باشد،اما در طولانی مدت بازده انرژی کولر را پایین آورده و طول عمر دستگاه را کاهش می دهد. پس حتما هر دوازده ماه یک بار جهت بررسی سیستم های تهویه مطبوع خود اقدام نمایید. این بررسی سالانه جدای از مزیت هایی که برای کولر شما دارد،باعث بهبود کیفیت هوای تنفسی خود شما نیز می شود.

ترموستات

ترموستات های دستی دیگر از رده خارج شده اند و مدل های اتوماتیک جای آن را گرفته اند. اگر هنوز نسبت به تعویض ترموستات قدیمی خود با یک مدل قابل برنامه ریزی اقدام نکرده اید،هر چه سریعتر اینکار را انجام داده و از بهبود کارایی و کاهش مصرف انرژی کولر خود شگفت زده شوید.

عایق

عایق کاری مجاری هوا را درصورت امکان حتما انجام دهید. بسیاری از هوای خنک تولید شده از طریق مجاری هوا و قبل از رسیدن به اتاق ها از دست می رود. با عایق کاری مجاری هوا خیال خودتان را از بابت هدر رفتن انرژی نیز راحت کنید. همچنین می توانید هزینه برق خود را تا حد قابل توجهی پایین بیاورید.

عایق-عایق کاری کولر-یابان-خرید آنلاین

بررسی مرتب فیلتر

بررسی مرتب فیلتر تاثیر بسزایی در عملکرد مطلوب تهویه مطبوع می گذارد. فیلترهای هوا در کولر شما به جمع آوری گرد و غبار و آلودگی و جلوگیری از ورود آن به خانه کمک می کنند. مسدود شدن فیلتر،باعث تاثیرات منفی روی بازده انرژی و کیفیت هوا خواهد بود. فیلترها را به طور مرتب تمیز و در صورت لزوم آن ها را تعویض کنید.

بررسی فیلتر کولر-فیلتر هوا-خرید آنلاین-یابان

مقالات مرتبط:

استفاده بهتر از کولر در فصل تابستان

چرا لازم است هر سال کولر گازی را سرویس کنیم؟