در صورتی که از انواع رادیاتورها برای گرمایش منزل خود استفاده می کنید حتما این سوالات برایتان پیش آمده است:

چه رادیاتوری از بقیه کارآمدتر است؟

تمامی انواع رادیاتور در جای خود کارآمد هستند و این بستگی به شما دارد که چه رادیاتوری را برای چه محیطی استفاده کنید که کارآمد باشد. درباره تولید گرما، هر چه سطح رادیاتور بیشتر باشد (طول رادیاتور) طبعا گرمای بیشتری تولید خواهد کرد، اما لازم است که رادیاتورها را با توجه به متراژ فضای مورد نظر خریداری کنید.

هواگیری رادیاتور به چه صورت است؟

برای هواگیری رادیاتور باید ابتدا رادیاتور را خاموش کرده و زمانی که سرد شد، با قراردادن یک ظرف در زیر پیچ آن را باز کنید تا هوا خارج شود. فقط حتما توجه داشته باشید که پیچ را به طور کامل خارج نکنید. بعد از خارج شدن آب پیچ را بسته و چک کنید که آیا رادیاتور به خوبی گرم می شود یا خیر.

انواع رادیاتور-هواگیری رادیاتور-یابان

تفاوت رادیاتورهای تک پانل و دوتایی چیست؟

رادیاتورهای تک پانل فقط یک طرفه هستند و یک مجموعه کنوکتور دارند. این مدل رادیاتور بسته به شرکت سازنده دارای ضخامتی تقریباً 50 میلی متر است.

رادیاتورهای تک پانل-فروش آنلاین رادیاتور-فروش رادیاتور تک پانل-یابان

رادیاتورهای دو پانل دارای دو طرف و دو مجموعه از پره های انتقال دهنده هستند. باز هم بسته به ساخت، ضخامت آنها تقریباً 100 میلی متر است. سطح رادیاتورهای دو پانل نسبت به رادیاتورهای تک پانل بیشتر می باشد که باعث تولید گرمای بیشتر نیز می شود.

فروش رادیاتورهای دو پانل-رادیاتور دو پانل چیست-یابان

چرا پایین رادیاتور سرد است؟

بیشترین علت سرد شدن ته رادیاتور گرفتگی توسط لجن یا مگناتیت است. شستشوی رادیاتور به طور معمول این مسئله را حل می کند.

چرا پایین رادیاتور سرد است-مشکلات رادیاتور-عیب یابی رادیاتور-یابان

چرا رادیاتور گرم نمی شود؟

شایعترین علت گرم نشدن رادیاتور هوا است، معمولا با هواگیری این مشکل حل خواهد شد.

به چه تعداد رادیاتور نیاز دارم؟

رادیاتورها را به طور معمول در تمامی اتاق ها، نشیمن و حمام نصب می کنند. معمولا آن ها را روی سردترین دیوار اتاق (معمولاً دیوارهای خارجی در زیر پنجره ها) نصب می کنند. این کار به انتقال گرما به مرکز خانه کمک می کند.

اندازه رادیاتور را چطور مشخص کنیم؟

برای اینکه بهترین عملکرد را از سیستم گرمایشی خود داشته باشید باید اندازه رادیاتور را متناسب با اتاق در نظر بگیریم. الگوریتم های زیادی برای کمک به اندازه گیری صحیح رادیاتور وجود دارد، شما می توانید به وسیله یک ماشین حساب ساده نیز این کار را انجام دهید.

برای استفاده از ماشین حساب برای محاسبه باید از طول ، عرض و ارتفاع اتاق خود آگاه باشید. همچنین کاربرد اتاق باید مشخص شود (حمام ، اتاق نشیمن ، اتاق خواب و فضای قابل سکونت ، بسته به سطح فعالیت درک شده در اتاق ، دارای درجه حرارت متفاوت هستند) چند دیوار خارجی اتاق ، ساختمان کف ، سطح عایق دیوار ، مسیری که اتاق رو به آن است (اتاق های رو به جنوب به دلیل افزایش خورشید نسبت به اتاق های رو به شمال به گرمای کمتری نیاز دارند).

جهت خرید آنلاین انواع رادیاتور و سایر سیستم های سرمایشی و گرمایشی خانگی و صنعتی، می توانید به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط دیگر:

تفاوت رادیاتورهای آلومینیومی و فولادی

مشکلات رایج رادیاتورهای پنلی