کندانسورها در فضای باز نیاز به کمی مراقبت بیشتر در هنگام برف دارند. ممکن است این کار بزرگ و سخت به نظر برسد اما نترسید، با این مراحل آسان می توانید زمستانی راحت و کندانسوری سالم داشته باشید. کندانسورها با کشیدن هوا از اطراف واحد و گرم شدن آن کار می کنند. برای اینکه واحد به درستی کار خود را انجام دهد، باید یخ و برف در اطراف آن نباشد. بررسی منظم واحد برای وجود گرما و برف و تجمع یخ به عملکرد موثر دستگاه کمک می کند.

به فضای خالی بین دستگاه و پایه نیز دقت کنید که از برف و یخ پاک باشد زیرا ذوب شدن و زهکشی نامناسب بعداً مشکلاتی را ایجاد می کند. هیچگاه برای از بین بردن یخ و برف از ابزارهای تیز استفاده نکنید زیرا می توانند به کندانسور آسیب برسانند. برای پاک کردن یخ و برف از جارو یا برس استفاده کنید.

برخی از کندانسورها به تنهایی به حالت یخ زدایی می روند. این حالت مقداری از برف و یخ های اضافی را پاک می کند. اگر واحد شما به خودی خود به حالت یخ زدایی نرود ، می توانید ترموستات را به حالت  "Emergency Heat" تغییر دهید. این حالت کمک قابل توجهی خواهد کرد. البته این حالت گرانتر است و توصیه نمی شود بیش از یک یا دو روز روشن باشد.

اگر سیستم به حالت یخ زدایی نرفت چکار کنیم؟

اگر کویل ها در فضای باز مسدود شده باشند توسط برف ، خاک ، آوار ، برگ و غیره ، باعث می شود آب برف و یخ ذوب شده تخلیه نشود.ممکن است آب بوسیله یک ناودان در بالای واحد درز کند، یا اینکه یخ زدگی باران باعث یخ زدگی کل واحد می شود. شما می توانید هر یک از این مشکلات را برطرف کنید و گرما را به دستگاه برگردانید.

یخ زدایی کندانسور-یخ زدگی کندانسور-عوامل یخ زدگی کندانسور-یابان

به دنبال یک تکنسین حرفه ای باشید

اگر هیچ کدام از این کارها تاثیری در گرمایش منزل نداشت پس حتما اشکال کار به دست یک تکنسین حل خواهد شد. برخی از مشکلاتی که ممکن است در این حالت پیش بیاید: کنترل یخ زدایی یا تایمر بد،ترموستات برفک زدایی بد،سوپاپ معکوس چسبنده یا شیر معکوس بدنه،مشکل در کویل ها،موتور فن بد و شارژ مبرد کم باشد. با بررسی منظم واحدها در طول زمستان می توانید آسیب های احتمالی .ارده به آن ها را کاهش دهید.

جهت خرید آنلاین انواع تاسیسات گرمایشی و سرمایشی خانگی و صنعتی،مصالح ساختمانی و دکوراسیون می توانید به سایت مجموعه یابان مرجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط دیگر:

دلایل مهم سرویس سالانه سیستم های گرمایشی خانه