پنل عایق ساختمانی sip عناصری از پیش ساخته شده هستند که در سقف،کف و پشت بام ساختمان استفاده می شوند. این عایق مقادیر R بالایی داشته و به نسبت مقاوتشان وزن بالایی دارند. عایق ساختمانی sip از فومی با ضخامت بین 4 تا 8 اینچ در بین دو صفحه چوب فشرده شده(OSB)یا مواد ساختاری دیگر به هم چسبانده می شوند. ابعاد آنها متفاوت است و مواد سازنده عایق ساختمانی sip را می توان با توجه به نیاز مشتری تغییر داد. برای اینکه این عایق ها بهترین کیفیت خود را داشته باشند باید خوب به یکدیگر چسبانده شده و سطوح صافی داشته باشند. پنل عایق ساختمانی sip  معمولا با مواد عایقی مانند فوم پلی استایرن یا پلی ساسیانورات در دسترس هستند.

عایق-عایق ساختمانی sip-پنل عایق ساختمانی sip-نصب عایق ساختمانی sip-مزایای پنل عایق ساختمانی sip-معایب عایق ساختمانی sipعایق چیست-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

نصب پنل عایق ساختمانی sip

عایق ساختمانی sip در کارخانه ساخته شده و برای نصب به محل ساختمان برده می شود. سازندگان این قطعات را به یکدیگر وصل کرده و علاوه بر صرفه جویی در وقت در هزینه های نیروی کار اضافه و... نیز صرفه جویی می شود.

عایق-عایق ساختمانی sip-پنل عایق ساختمانی sip-نصب عایق ساختمانی sip-مزایای پنل عایق ساختمانی sip-معایب عایق ساختمانی sip-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

مزایای پنل عایق ساختمانی sip

12 تا 14 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی

عایق یکنواخت نسبت به روش های سنتی گل میخ یا قاب چوب

ایجاد فضایی آرام تر در صورت نصب صحیح

معایب پنل عایق ساختمانی sip

ایمنی در برابر آتش یکی از دلایلی است که در مورد این عایق ها ایجاد نگرانی می کند،اما زمانیکه فضای داخلی sip را با مواد آتشنشانی مانند تخته گچ پوشانده شود به اندازه ای مقاوم می شود که فرصت فرار را برای ساکنین ایجاد کند.

نفوذ حشرات و جوندگان نیز از نگرانی های دیگر است که با اعمال حشره کش در پنل ها(پنل هایی که با اسید بوریک عایق شده باشند حشرات را مهار کرده و بی خطر  برای انسان و حیوان می باشند،حفظ رطوبت داخلی زیر 50 درصد که با سیستم تهویه مکانیکی میتوان به آن دست یافت.