به یونیت خارجی تهویه مطبوع،کندانسور یا کمپرسور گفته می شود. درون کمپرسور خازن ها،موتور و فن ها قرار دارند. زمانیکه کمپرسور به مشکل بر می خورد،تهویه مطبوع از کار می افتد. دلایلی برای از کار افتادن کمپرسور وجود دارد:

تنظیمات ترموستات

تنظیمات ترموستات در وضعیت خنک کننده نیست. اگر ترموستات شما تنظیم نیست آن را در دمایی پایین تر از دمای اتاق تنظیم کنید تا دستگاه شروع به کار کند.

ترموستات-کندانسور-خرید آنلاین-یابان

فن یا موتور گیر کرده است

زمانی کمپرسور آمپراژ بیش از حد جذب می کند. در این حالت دستگاه برای جلوگیری از شکستن موتور یا فن و مدارهای کوتاه خاموش می شود. اگر این اتفاق افتاد لازم است با تکنسین های مربوطه تماس گرفته و هر چه سرع تر آن را تعمیر کنید،زیرا تا زمانی که این مشکل در کندانسور رفع نشود تهویه مطبوع شروع بکار نخواهد کرد.

قطع اتصال در فیوزها

قطع اتصال پانل برقی کوچکی است که به پانل برق اصلی خانه وصل می شود. قطع اتصال از دو فیوز 120 ولت تشکیل شده که در زمان بوجود آمدن مشکل در یکی از فیوزها عمل انتقال برق بدرستی انجام نشده و کمپرسور روشن نمی شود.

قطعی موقت برق

قطعی موقت برق در فصول گرم سال زیاد اتفاق می افتد و امری شایع در زمان اوج مصرف می باشد.

خاموشی خازن

خاموشی خازن حکم باتری درون کندانسور را دارد،خازن جزء اصلی کندانسور است. اگر خازن خاموش باشد کمپرسور روشن نخواهد شد. اگر کارایی و عملکرد تهویه مطبوع کاهش پیدا کرده یا افزایش انرژی و استفاده بیش از حد نشان از عدم عملکرد خازن می باشد. اگر مطمئن شدید که مشکل از خازن است به هیچ عنوان خودتان دست بکار نشوید،برای رفع آن حتما با تکنسین مربوطه تماس بگیرید.

 خازن کمپرسور-کندانسور-خرید آنلاین-یابان

مقالات مرتبط دیگر:

علت نشت آب در کولر گازی

دلیل صدا دادن کولر