انتخاب دیگ بخار مناسب

فاکتورهایی برای انتخاب دیگ بخار:

1_نوع سوخت

2_بهره وری

3_سیستم احتراق

4_فضای موجود در خانه شما

5_اینکه آب گرم را برای چه کاری نیاز دارید

در رابطه با قیمت شما باید علاوه بر هزینه خرید هزینه های جاری آن را هم در نظر بگیرید.برای مثال یک دیگ بخار کارآمد چگالشی در زمان خرید برای آن پول بیشتری پرداخت می کنید ولی بعدها باعث صرفه جویی در هزینه ها میشه.

1_نوع سوخت :

اگر بخواهید که خرید خود را با توجه به قیمت خرید سوخت انجام دهید چیزی که قابل پیش بینی است اینه که قیمت روغن گرمایش از گاز طبیعی گرانتر خواهد بود.تاثیر محیط زیست یکی دیگر از معیارهای مهم است.شما باید از این واقعیت آگاه باشید که گاز نسبت به روغن کمتر آلوده است،البته باید انرژی های تجدید پذیر مانند خورشید،چوب و...را نیز در نظر بگیرید.

سوخت بویلر-دیگ بخار-بویلر-نوع سوخت بویلر-یابان-فروش آنلاین

2_بهره وری :

یک دیگ بخار خوب و کارآمد باعث می شود که هزینه های انرژی و انتشار کربن کاهش پیدا کند.این در مورد دیگ های بخار با دمای پایین(حمل برچسب+HR ) و حتی بیشتر دیگ های بخار(با برچسب TOP HR) صادق است.این مدل ها گرانتر هستند ولی اقتصادی تر.با توجه به روغن مدل های کم دما و تراکم برچسب های Optimaz و optimaz elite را دارند.

سوخت بویلر-دیگ بخار-بویلر-نوع سوخت بویلر-یابان-فروش آنلاین

3_سیستم احتراق :

دارای دو سیستم می باشد.

دیگ های بخارباز یا "اتمسفر" اکسیژن لازم برای احتراق را از اتاقی که در آن نصب شده اند می گیرند. این دیگ ها مجهز به دودکشی هستند که از طریق آن گازهای زباله فرار می کنند. دیگ های بسته یا محکم هوا(دودکش اتاق و ودودکش متعادل) از هوای اتاق استفاده نمی کنند.آن ها آن را از خارج از طریق یک لوله دوجداره دریافت می کنند که باعث می شود گازهای زباله نیز فرار کنند. بنابراین دسترسی به بیرون از طریق دیوار یا سقف ضروری است.این مدل ها گرانتر هستند اما چندین مزیت را ارائه می دهند:

به دودکش های سنتی احتیاجی ندارند یک لوله اگزوز فولادی با قیمت کمتر کافی است

مکن است در یک منطقه غیر مستقیم مانند کمد نصب شوند

بی صدا و ایمن هستند

4 تا 5 درصد سوخت کمتری مصرف می کنند

سوخت بویلر-دیگ بخار-بویلر-نوع سوخت بویلر-یابان-فروش آنلاین

4_فضای موجود در خانه شما :

دیگ های بخار با دمای پایین و چگالش در دو نسخه در دسترس هستند. اگر فضای کمی دارید از دیگ های دیواری استفاده کنید،جمع و جور و سبک هستند و می شود آنها را در آشپزخانه و حمام نصب کرد. دیگ های کف محکم تر هستند اما حجم آنها بیشتر است.

بویلر دیواری-سوخت بویلر-دیگ بخار-بویلر-نوع سوخت بویلر-یابان-فروش آنلاین

5_آب گرم مورد نیاز :

می توانید چندین راه حل برای آب گرم انتخاب کنید با توجه به مقدار آب مصرفی تون.

یک مخزن آب گرم مجزا آب را ذخیره میکنه و آن را گرم نگه میداره این بهترین راه حل اقتصادی در رابطه با انرژی است.

یک دیگ بخار مخلوط یا ترکیبی که رادیاتورها و آب مورد استفاده برای آشپزخانه و حمام را گرم می کند.این هم یک راه حل اقتصادی برای سکونت گاه های کوچک است.

یک آبگرمکن فوری که از دیگ جدا شده و در صورت نیاز آب رو گرم می کنه.

آبگرمکن های خورشیدی بخش زیادی از آب مورد استفاده در محیط زیست را رایگان گرم می کنند و اگر در زمستان تولید کافی نباشد با دیگ بخار ترکیب می شود.

آیگرمکن خورشیدی-سوخت بویلر-دیگ بخار-بویلر-نوع سوخت بویلر-یابان-فروش آنلاین

دیگ بخاری با سطح قدرت مناسب را انتخاب کنید

اگر در حال ساخت و ساز هستید گزینه هایی هست که قبل از خرید دیگ بخار باید درباره آن ها تصمیم گیری کنید اینکه خانه ی شما انرژی کمی داشته باشد یا باصطلاح منفعل باشد و بدون گرمایش یا با تولید همزمان گرما و برق ،اگر مجبورید که یک دیگ بخار را جایگزین کنید از یک معمار یا متخصص گرمایشی در مورد مدل آن مشاوره بگیرید.اینها مهم ترین نکاتی هستند که باید به آن ها توجه کنید. نصب گرمایش پشتیبان(اجاق گاز یا گلوله) را در نظر بگیرید.باید شرایط خاص آب و هوایی را هم در نظر بگیرید که ممکن است چند روز در سال باشد.

در صورت لزوم دودکش و رادیاتور را تنظیم کنید

بررسی کنید تا ببینید که آیا دودکش می تواند وجود میعانات(جریان اندکی اسید آب ناشی از تراکم) را داشته باشد یا خیر.اگر نه می توانید از لوله گذاری،دیگ بخار آب بندی شده ،همچنین دیگ بخاری با گرمای پایین برای افزایش تبادل گرما به رادیاتورها استفاده کنید.

از متخصص گرمایش درباره سطح مبادله رادیاتورهای موجود اطمینان حاصل کنید.

یک سیستم تنظیم کارآمد داشته باشید

بویلرها اگر با یک سیستم تنظیم کارآمد کنترل نشوند بهترین آن ها نیز بهترین عملکرد را برای شما نخواهد داشت.یک ترموستات قابل برنامه ریزی،حسگر در فضای باز و دریچه های ترموستاتیک به بویلر شما نوعی هوش اضافه می کند.