معمولا مشکلات تهویه مطبوع در زمانی اتفاق می افتد که شما اصلا آمادگی آن را ندارید. با نگهداری منظم می توانید از ایجاد مشکل و تعمیرات کولر خود جلوگیری کنید. ما لیستی از مشکلات رایجی که ممکن است با آن روبرو شوید تهیه کرده ایم.

کولر شما روشن نمی شود

یکی از مشکلات رایج کولر روشن نشدن آن در حالیست که فن به خوبی کار می کند. این امر ممکن است دلایل زیادی داشته باشد. اولین دلیلی که می توانید به آن اشاره کنید مشکل در ترموستات است،شکستگی در ترموستات می تواند کل سیستم کولر(کولر گازی و اسپلیت،داکت اسپلیت) را غیرفعال کند. اول لازم است که مطمئن شوید که مشکل از ترموستات می باشد. اگر ترموستات عامل اصلی روشن نشدن کولر شما بود،ضرری ندارد که قبل از زنگ زدن به تکنسین ببنید چه چیزی باعث خرابی در ترموستات شده است؟

اگر در اطراف کندانسور خود پوشش گیاهی زیادی وجود داشته باشد،ممکن است این پوشش های گیاهی به درون کندانسور نفوذ کرده و باعث خسارت به خازن کندانسور شده باشند.

کندانسور-مشکلات رایج کولر-خرید آنلاین-یابان

کولر خنک نمی کند

یکی دیگر از مشکلات رایج کولر عدم ایجاد هوای خنک می باشد. گاهی میبینید که کولر شما روشن شده ولی خنک نمی کند. اگر میبینید که تهویه مطبوع روشن شده و هوا از دریچه وارد می شود اما خنک نیست،ممکن است قسمتی از کولر که هوای سرد تولید می کند (کویل های مسی) مشکل پیدا کرده باشد. فن کندانسور حتی در صورتی که کندانسور به درستی کار نکند،کار خواهد کرد. قطع کننده مدار نیز می تواند موجب خرابی در کندانسور شود. اما ممکن است که اصلا خرابی از کندانسور نباشد و عدم وجود هوای خنک می تواند بدلیل مبرد کم باشد. تشخیص این مشکل ساده نمی باشد و حتما نیاز به متخصص برای تشخیص مشکل دارید. اگر هوای خنک وجود دارد اما می بینید که به تدریج این هوای خنک کم می شود،مشکل از کولر نیست. بلکه نشتی در مجاری هوا باعث فرار و هدر رفت هوا می شود،شما می توانید با عایق و آب بندی مجاری جلوی هدر رفتن انرژی را بگیرید.

کولر-عایق مجاری هوا-خرید آنلاین کولر-یابان

عایق-آب بندی-کولر-مجاری هوا-یابان

سر و صدای کولر

تمامی سیستم های تهویه مطبوع در هنگام کار سر و صدا ایجاد می کنند،اما اگر در حال شنیدن صداهای زننده یا لرزش هستید ممکن است دستگاه شما درست نصب نشده باشد. سیستم های تهویه مطبوع دارای موتورهای مستقیم هستند اما اگر کولر شما قدیمی تر باشد دارای کمربند هستند که به دمنده و موتور متصل می شود که صداهای کم فشار ممکن است بدلیل حرکت کمربند باشد. در این شرایط باید سریع کولر را خاموش کرده و منتظر تکنسین بمانید. با شناخت مشکلات رایج کولر می توانید از آسیب وارده به دستگاه به موقع آگاه شده و برای تعمیر آن اقدام کنید.

در کل اگر گمان می کنید که مشکلی در تهویه مطبوع شما وجود دارد بهتر است که همین امروز با تکنسین تماس بگیرید. هر چه تعمیر تهویه مطبوع خود را به تعویق بیندازید هزینه و مشکلات آن بیشتر خواهد شد.