سیستم های تهویه مطبوع دارای انواع متعددی هستند،دو نوع متداول آن ها تهویه مطبوع تجاری و مسکونی هستند. سیستم های تهویه مطبوع مسکونی برای خانه ها و مشاغل کوچک مورد استفاده قرار می گیرند،اما تهویه مطبوع های تجاری در سایزها و ظرفیت های بالاتر و برای فروشگاه های بزرگ،انبارها و کارخانه ها استفاده می شود. این دو نوع تهویه دارای تفاوت هایی در نحوه ساخت هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اندازه

ماژوال های تجاری بزرگ تر و حجیم تر از ماژوال های مسکونی هستند که این نیازی به توضیح ندارد. چیزی که کاملا مشهود است اینست که یک فضا یا ساختمان بزرگ نیاز به سیستم تهویه مطبوع قوی و بزرگ تری دارد. تفاوت دیگر سیستم های تهویه مطبوع در ترموستات آن هاست. سیستم های تهویه مطبوع تجاری از ترموستات پیچیده تری نسبت به نوع مسکونی خود برخوردار هستند. همچنین انرژی مصرفی در سیستم های تهویه مطبوع تجاری بدلیل اختلاف اندازه و نوع مکان هایی که در آن استفاده می شوند بالطبع بیشتر می باشد.

نگهداری

نگهداری از سیستم های تهویه مطبوع تجاری و مسکونی عامل دیگر تفاوت میان آن دو هستند. واحدهای مسکونی بدست صاحبان خانه نگهداری می شوند و تنها در صورت بروز مشکل یا نیاز به تعمیرات،نیازمند تکنسین های مربوطه می شوند. اما در سیستم های تهویه مطبوع تجاری،مسئولیت هر واحد با یک متخصص تهویه مطبوع می باشد،مانند کارشناسان تعمیر و نگهداری تهویه مطبوع.

موقعیت

موقعیت یا همان مکان نگهداری واحدهای مسکونی در بالکن یا حیاط خلوت خانه می باشد،اما واحدهای تهویه مطبوع در پشت بام نگهداری می شوند. دلیل قرار دادن تهویه مطبوع های تجاری در پشت بام جلوگیری از ایجاد سر و صدای واحد در فضای داخلی می باشد. قرار گرفتن واحد تجاری در سقف برای تعمیر و نگهداری نیز راحت تر می باشد و نیازی نیست که تکنسین در کارهایی که معمولا مربوط به ساختمان است دخالت کند.

تفاوت تهویه مطبوع تجاری و مسکونی-تهویه مطبوع تجاری-خرید آنلاین-یابان

تهویه مطبوع مسکونی-انواع تهویه مطبوع-یابان

اگر قصد خرید تهویه مطبوع تجاری و مسکونی برای خانه خود دارید،می توانید جهت خرید و مشاوره با کارشناسان ما در مجموعه یابان تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط دیگر:

تهویه صنعتی چیست؟