سیستم های تهویه مطبوع همیشه قطعات پیچیده ای دارند که نیاز به نگهداری منظم و تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر آن ها می باشد. موضوع این مقاله درباره مشکلاتی می باشد که کمبود مبرد در دستگاه تهویه مطبوع شما بوجود می آورد. 

چه علائمی می تواند نشان دهنده کمبود مبرد باشد؟

مصرف بیش از حد برق بدون دلیل

مصرف بیش از حد برق بدون دلیل معمولا یکی از دلایل کمبود مبرد می باشد زیرا تهویه مطبوع زمان طولانی تری را برای خنک کنندگی تلاش می کند و در نتیجه برق بیشتری نیز مصرف می شود. البته ممکن است ابن دلیل بالا بودن مصرف برق شما نباشد اما یکی از مواردی است که حتما باید چک شود.

رسیدن به تعادل هوا سخت می شود

سیستم های خنک کننده بدون مبرد نمی توانند به تعادل مناسب برای خنک کنندگی هوا برسند. اگر نقاطی در خانه شما باشد که هنوز گرم باقی می مانند شاید به دلیل کمبود مبرد در دستگاه باشد.

تعدل خنک کنندگی در هوا

زمان طولانی برای رسیدن به خنک کنندگی

اگر تهویه مطبوع فاقد مبرد مورد نیاز باشد خانه با سرعت کمتری خنک می شود زیرا وظیفه حذف گرمای داخلی توسط مبرد انجام شده و اگر طول می کشد تا محیط به دمای مطلوب برسد احتمالا ماده مبرد به اندازه کافی برای دستگاه وجود ندارد.

کاملا خنک کنندگی ندارید

گاهی اوقات کولرگازی اصلا خنک نمی کند. مبرد به عنوان ماده اصلی در خنک کنندگی کاربرد دارد و کمبود مبرد باعث می شود که خنک کنندگی توسط دستگاه انجام نشود اما این به این دلیل نیست که صد در صد مشکل از مبرد باشد. برای جلوگیری از این مشکلات سعی کنید همیشه شارژ مبرد را کافی نگه دارید.

کمبود مبرد

مقالات مرتبط دیگر:

5 نکته درباره مبرد R22

نشت مبرد چیست