برای خرید کولر کارآمد که مقرون بصرفه و همگام با محیط زیست باشد،لازم است نکاتی را در نظر بگیریم. همانطور که می دانید اکثر سیستم های تهویه مطبوع برای تولید سرمایش و گرمایش،نیاز به برق دارند. همچنین از آن جایی که نیروگاه های برق هنوز از سوخت های فسیلی برای تولید برق استفاده می کنند،ضربه ای که از این طریق به محیط زیست و هزینه های شما برای برق مصرفی روزانه وارد می کنند جبران ناپذیر خواهد بود.

هر چه انرژی مورد استفاده برای تولید سرمایش و گرمایش کمتر مصرف شود،به کاهش کربن تولید شده کمک می کند. با گرم شدن کره زمین نیاز ما به استفاده از سیستم هایی که به کاهش سرعت آن کمک کنند بیشتر شده است. خبر خوب این است که سیستم های تهویه مطبوع از لحاظ کارایی و انرژی مصرفی مرتبا در حال توسعه هستند.

امروزه،استفاده از مبردهای R22 بدلیل ضرری که برایی محیط زیست دارند بسیار کمتر شده و در بعضی کشورها دیگر تولید نمی شود. به جای استفاده از این مبرد از مبردهای R410a،R720c و R32 استفاده می شود.

چطور کولری با انرژی کارآمد بخریم؟

در خرید تمامی سیستم های برقی،هر چه محصول کارایی بیشتری داشته باشد طبعا قیمت آن نیز بالا تر خواهد بود. اما در مقابل به کاهش برق مصرفی شما در طولانی مدت کمک زیادی خواهد کرد. نکاتی که در خرید کولر کارآمد به شما کمک می کند:

_ظرفیت کولر

ظرفیت کولر یکی از نکات مهم برای خرید کولر کارآمد می باشد. اینکه شما ظرفیت تهویه مطبوع خود را مناسب با خانه تعیین کنید بسیار مهم است. ممکن است فکر کنید که هر چه کولر شما بزرگ تر باشد،مزایا آن برای خانه بیشتر خواهد بود! اما در واقع خرید کولری با ظرفیت بالا نه تنها باعث راحتی شما نمی شود بلکه افزایش هزینه و هدر رفتن انرژی را بدنبال خواهد داشت.

_کولر اینورتر یا غیر اینورتر

کولر اینورتر مناسب تر است یا غیر اینورتر؟ کولر های اینورتر در مقایسه با کولر های معمولی کارآمدتر هستند. برای خرید کولر کارآمد حتما این موضوع را در نظر بگیرید. کمپرسور در کولر های معمولی سرعت باد ثابت دارد. کمپرسورهای اینورتر بدلیل سرعت متغیرشان با توجه به نیاز بار،کاهش انرژی را بدنبال دارند. در موتور کمپرسورهای اینورتر،آهن ربایی با استحکام بالا تعبیه شده که قدرتمندتر از آهنربای بکار رفته در کمپرسورهای معمولی می باشد. کمپرسور کولر غیر اینورتر تنها می تواند روشن و خاموش شود که این خاموش و روشن شدن های مکرر نیز باعث هدر رفتن انرژی می شوند.

کولر,خرید کولر,نکات خرید کولر,تفاوت کولر اینورتر و غیر اینورتر,خرید کولر,راهنمای خرید کولر,رتبه بندی انرژی کولر,خرید آنلاین کولر,ظرفیت کولر,انواع کولر,کولر قیمت مناسب,یابان,فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

_سنسور مادون قرمز

سنسور مادون قرمز داخلی در محصولات بعضی شرکت ها تعبیه شده که می تواند تشخیص دهد کسی در اتاق وجود دارد یا خیر! مزیت این سنسورها این است که اگر در مدت زمانی حضور فردی در اتاق را تشخیص ندهند به طور اتوماتیک دمای دستگاه را بالا می برند،که این امر برق مصرفی شما را کاهش می دهد.

کولر,خرید کولر,نکات خرید کولر,سنسور مادون قرمز,تفاوت کولر اینورتر و غیر اینورتر,خرید کولر,راهنمای خرید کولر,رتبه بندی انرژی کولر,خرید آنلاین کولر,ظرفیت کولر,انواع کولر,کولر قیمت مناسب,یابان,فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

_رتبه بندی انرژی

رتبه بندی انرژی،کارآمدی دستگاه شما را نشان می دهد. هر کشور رتبه بندی مخصوص به خود را دارد اما در کل،بالاترین امتیاز به معنی کارآمدی بالاتر محصول می باشد.

کولر,خرید کولر,نکات خرید کولر,تفاوت کولر اینورتر و غیر اینورتر,خرید کولر,راهنمای خرید کولر,رتبه بندی انرژی کولر,خرید آنلاین کولر,ظرفیت کولر,انواع کولر,کولر قیمت مناسب,یابان,فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

مقالات مرتبط دیگر:

انتخاب سیستم تهویه مطبوع متناسب با نیاز شما