گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه روشی پرکاربرد برای محافظت از فلز در برابر خوردگی میباشد. این روش در اصل استفاده از پوشش نازک روی است. بدون روکش گالوانیزه فلز در معرض عناصر مختلف قرار گرفته و اکسیده میشود. فولاد گالوانیزه در مقایسه با موارد مشابه خود مقرون بصرفه میباشد. 

روش های گالوانیزه

گالوانیزه کردن گرم: در این روش همانطور که از اسمش پیداست فلز پایه را درون گالوانیزه ذوب شده فرو میبرندو در این روش ابتدا باید فلز پایه را کاملا تمیز کرده تا اکسیدی روی آن باقی نماند. سپس فلز پایه در روی ذوب شده قرار داده میشود تا پیوند متالوژیکی ایجاد شود. روش گالوانیزه کردن گرم قرون بصرفه بوده و سرعت کار را بالا میبرد. البته گفته میشود که پوشش ایجاد شده در نهایت نسبت به سایر گالوانیزه ها متناقض میباشد.

گالوانیزه-گالوانیزه چیست-ورق گالوانیزه-فولاد گالوانیزه-قیمت گالوانیزه-ساختمان سازی-گالوانیزه گرم-صنعت ساختمان-ساخت و ساز-یابان-فروش آنلاین مصالح ساختمانی و تاسیسات

الکترو گالوانیزه:در این روش با استفاده از جریان الکتریکی دورن محلول الکترولیت یونهای روی به فلز منتقل میشوند. مزایای روش الکترو گالوانیزه ضخامت دقیق پوشش و روکش یکنواخت است. پوشش روی در این روش نسبت به روش بالا نازکتر است که باعث کاهش مقاومت در برابر خوردگی میشود.

گالوانیزه-گالوانیزه چیست-ورق گالوانیزه-فولاد گالوانیزه-قیمت گالوانیزه-ساختمان سازی-صنعت ساختمان-ساخت و ساز-الکترو گالوانیزه-یابان-فروش آنلاین مصالح ساختمانی و تاسیسات

پیش گالوانیزه:پیش گالوانیزه کاملا شبیه گالوانیزه گرم است که در کارخانه فولاد انجام میشود. در این فرآیند فلز تمیز شده را از استخر روی گرم مایع عبور میدهند. از مزایای این روش اینست که ورق فولادی در مدت زمان کمی در کویل های بزرگ پوششی یکنواخت میگیرد برخلاف گالوانیزه گرم. عیب این روش اینست که پس از برش ورق های پیش گالوانیزه قسمتی از آنها در معرض دید باقی میماند.

گالوانیزه-گالوانیزه چیست-ورق گالوانیزه-فولاد گالوانیزه-قیمت گالوانیزه-ساختمان سازی-صنعت ساختمان-ساخت و ساز-پیش گالوانیزه-یابان-فروش آنلاین مصالح ساختمانی و تاسیسات

نکته:این ورق های گالوانیزه در ساخت و ساز نیز نقش بسزایی دارند. بیشترین کاربرد از ورق های گالوانیزه را میتوانیم به ساخت تاسیسات تهویه مطبوع،مانند کانال ها و داکت اسپلیت ها نسبت دهیم.