تعریف بخاری گازی

بخاری گازی(هیتر گازی) در دسته تاسیسات سرمایشی و گرمایشی قرار میگیرد و در مدل های متنوع دودکش دار،بدون دودکش،هیترهای گازی صنعتی,بخار های کارگاهی و انواع پرتابل آن تولید میشود. جنس بدنه بخاری های گازی از فلز است. در استفاده از بخاری گازی می بایست تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید زیرا در صورت بروز مشکل در نصب یا تهویه آن،خطرات زیادی را بدنبال خواهد داشت.

انواع بخاری گازی

بخاری گازی دیواری:

بخاری گازی دیواری حرارت کمتری نسبت به بخاری زمینی دارد و مناسب برای منازل و ادارات میباشد. این بخاری ها همچنین به نسبت زیباتر هستند و فضای کمتری را اشغال می کنند. بخاری گازی دیواری دارای انواع دودکش دار و بدون دودکش میباشد که بهتر است برای منازل و مکان هایی که رفت و آمد کمی دارند مدل دودکش دار آن انتخاب شود.

بخاری-بخاری گازی-بخاری دیواری-انواع بخاری-قیمت بخاری گازی-پرتابل-بخاری دیواری بدون دودکش-خرید بخاری دیواری-مزایای بخاری دیواری-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

بخاری گازی زمینی:

بخاری گازی زمینی برای منازل مسکونی بسیار پرطرفدار است و میزان حرارت تولیدی بخاری زمینی از بخاری دیواری بیشتر میباشد و همچنین پر هزینه تر هستند. بخاری های زمینی دارای انواع مدل خانگی و صنعتی می باشد،که مدل صنعتی آن مناسب برای فضاهایی با متراژ بالا مانند کارگاه ها،مساجد و سوله ها و غیره هستند.

بخاری-بخاری گازی-بخاری زمینی--بخاری گازی زمینی-انواع بخاری-قیمت بخاری گازی-پرتابل-بخاری زمینی بدون دودکش-خرید بخاری زمینی-مزایای بخاری زمینی-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

در هنگام خرید بخاری گازی به چه نکاتی توجه کنیم؟

بخاری زمینی یا دیواری؟

هر کدام از این دو مدل مزیت ها و معایبی دارند،بعنوان مثال بخاری زمینی حرارت بیشتری تولید می کند اما در عین حال فضای بیشتری را نیز اشغال می کند اما بخاری دیواری جای کمتری اشغال می کند اما نصب و باز کردن آن دردسر دارد.

برای چه متراژی به بخاری احتیاج دارید؟

متراژ خانه یا محیطی که دارید در انتخاب بخاری بسیار حائز اهمیت است. باید اطمینان حاصل کنید که مدل انتخابی میزان قدرت گرمایشی محیط شما را دارد یا خیر.

رده و بازده انرژی بخاری گازی؟

بازده انرژی در بخاری با برچسب انرژی که بر روی آن قرار دارد مشخص میشود. حروف انگلیسی روی برچسب نشانگر بازده انرژی محصول است که از حرف A شروع شده و بالاترین بازده انرژی بحساب می آید. هر چه از حرف A پایین تر بیاییم میزان بازده انرژی نیز کمتر میشود. در بخاری های گازی بهتر است از برچسب انرژی C تا F را خریداری نمایید. بخاری را باید از برند های معتبر و با گارانتی شرکت تهیه کنید تا از سالم بودن و کارایی آن مطمئن باشید.

بخاری-بخاری گازی-بخاری زمینی-برچسب انرژی بخاری گازی-بازده انرژی-بازده انرژی بخاری گازی-برچسب انرژی-برچسب انرژی چیست-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

ایمنی بخاری را در هنگام خرید در نظر بگیرید

سیستم OSDدر هنگام خرید بخاری گازی بدون دودکش در کنار سنسور حرارتی،حتما از انواع مجهز به سیستم حساس به اکسیژن(سیستم OSD)  خریداری شود. این سیستم میزان اکسیژن موجود در هوا را کنترل کرده و در هنگام کمبود اکسیژن بصورت خودکار خاموش میشود.

سنسور ترموکوپل سنسور ترموکوپل نیز از نوع سیستم های حفاظتی برای بخاری است که در هنگام خاموش شدن بخاری گاز را قطع می کند تا گاز در هوا انتشار پیدا نکند. تمامی بخاری های تولید شده استاندارد مجهز به این سیستم هستند.

 ترموکوبل-سیستم حفاظتی-ترموکوپل در بخاری گازی-بخاری گازی-انواع ترموکوبل-وظیفه ترموکوبل-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی