سیستم های تهویه مطبوع با راندمان های متفاوت تولید می شوند. اگر قصد تعویض کولر خود را دارید و می خواهید از سیستمی با امکانات و راندمان بالاتر بهره ببرید،باید اطلاعاتی راجب تهویه مطبوع های جدید داشته باشیم. سیستم های تهویه مطبوع جدیدی که وارد بازار شده اند نسبت به تهویه مطبوع های قدیمی راندمان بالاتری دارند. در اینجا چند گرینه جایگزین برای شما شرح داده ایم:

داکت اسپلیت های اینورتر

اگر دنبال تهویه مطبوع با راندمان بالا هستید،داکت اسپلیت های اینورتر یکی از گزینه های بسیار کارآمد برای خانه یا محل کار شما می باشد. موتور در کمپرسور سیستم های تهویه مطبوع استاندارد سرعت ثابتی دارد بنابراین خاموش یا روشن است. در سیستم های اینورتر سرعت موتور در کمپرسورها قابل تغییر است و می تواند بطور مداوم هوای خانه را تعدیل کند. این قابلیت در سیستم های اسپلیت و داکت اسپلیت،باعث افزایش بهره وری انرژی و کاهش مصرف برق می شود. هنگامی که دستگاه می داند تا چه حد کمپرسور باید برای مطابقت با نیازهای خنک کننده کار کند،برق کمتری مصرف می کند.

داکت اسپلیت-خرید داکت اسپلیت-یابان

 (VRF/VRV) سیستم اسپلیت مرکزی

سیستم اسپلیت مرکزی (VRF/VRV)،سیستم های سرمایشی و گرمایشی بهینه ای هستند که نحوه عملکرد آن ها بوسیله جریان متغیر مبرد است. این دستگاه می تواند مقدار جریان ورودی مبرد را بصورت جداگانه به یونیت های داخلی هر بخش فرستاده و دمای اواپراتورها را بطور جداگانه کنترل کند. از سیستم اسپلیت مرکزی ظرفیت های بالایی دارند و بعنوان تهویه مطبوع با راندمان بالا می توناید آن را در تمامی اماکن مسکونی و اداری و تجاری و کارخانه های کوچک و بزرگ استفاده کنید. مزایای این سیستم قابلیت تطبیق آن با هر محیط از نظر ساخت و بصورت روکار و توکار،کنترل هر یونیت بصورت جداگانه،کمپرسورهای اینورتر در این دستگاه تا 70 درصد مصرف انرژی را کاهش می دهد و کاملا بی صدا می باشد.

اسپلیت مرکزی چیست-اسپلیت مرکزی-vrf-یابان-خرید اسپلیت مرکزی

سیستم های مینی اسپلیت

سیستم های مینی اسپلیت بدون داکت هستند و راه کاری مناسب برای صرفه جویی در ساختمان های موجود می باشد. اگر نمی خواهید برای ساخت و ساز جدید دچار درگیری های کانال کشی شوید می توانید با استفاده از مینی اسپلیت از هزینه های اضافی جلوگیری کنید. این مینی اسپلیت ها برای خنک کردن منطقه ای است. این سیستم ها بدون گاز بوده و بازده انرژی بالایی دارند و جزو سیستم های تهویه مطبوع با راندمان بالا می باشند. این سیستم ها بدلیل ساختار و طراحی ساده ای که دارند به راحتی با دکوراسیون منطبق می شوند.

مینی اسپلیت-مینی اسپلیت چیست-خرید مینی اسپلیت-یابان

فن های دمنده با سرعت متغییر

فن های دمنده در تهویه مطبوع های معمولی فقط با ظرفیت کامل کار می کنند. فن های دمنده با سرعت متغییر به ظرفیت پایین تری برای کار نیاز دارند،در آنها تهویه مطبوع بطور خودکار تنظیم شده و مطابق با نیازهای خنک کننده داخلی باشد. این فن ها در 60 درصد مواقع با ظرفیت پایین کار می کند و به همین دلیل مصرف برق را کاهش می دهد.

فن دمنده-راندمان بالا-خرید آنلاین-تهویه مطبوع-یابان

مقالات مرتبط دیگر:

راهنمای خرید کولر کارآمد