انتخاب نور مناسب برای خانه باعث تکمیل دکوراسیون منزل شما خواهد شد زیرا نور فضا را تکمیل می کند. اما انتخاب خود لوستر نیز علاوه بر نور محیط بسیار مهم است که این کار معمولا طبق علاقه شخصی شما انجام می شود. سوال اصلی این است که آیا ما لوستر را بخاطر نورپردازی خریداری می کنیم یا زیبایی خود کالا؟

چگونه بهترین انتخاب را در خرید لوستر داشته باشیم؟

برای انتخاب لوستر باید به نکاتی مانند اندازه اتاق ها و سقف،نور محیط و سایر چیدمان توجه کنیم. لوسترهای کریستالی می توانند بازی نور خوبی را در خانه برای شما بوجود بیاورند و به دلیل تنوع بالا در طراحی در خانه های مدرن و سنتی استفاده می شوند.

چه عواملی در انتخاب لوستر کریستالی تاثیرگذارند؟

نور در فضای داخلی ویژگی ای می باشد که می تواند بسیار جلب توجه کند. لوستر کریستال در فضای داخلی کلاسیک، ما مناسب ترین نورپردازی ها را انتخاب می کنیم، که بر ظاهر کلی اتاق تأکید می کنند. عنصر کامل فضای داخلی به سبک سنتی، لوسترهای کریستالی است که در بسیاری از انواع، به صورت کلاسیک با بازوهای شیشه ای یا در انواع اصلی مدرن ساخته شده است.

لوستر کریستال

ابعاد لوسترهای کریستالی در نمای کلی فضا تاثیر خواهد گذاشت. اگر شما لوستری با روشنایی زیاد را انتخاب کنید عملا سایر لوازم و تزیینات را سرکوب خواهید کرد. برعکس ، لوستر خیلی کوچک در فضا ناپدید می شود و اثر تزئینی و عملکردی آن وجود نخواهد داشت. اندازه نور اغلب به ارتفاع سقف اتاق بستگی دارد. قانون کلی توجه به اصطلاح "ارتفاع زیرگذر" است ، یعنی فاصله پایین ترین قسمت لوستر از کف. به طور پیش فرض ، قد پیاده روی 210 سانتی متر توصیه می شود ، اما همیشه خوب است که قد همه افراد در خانه را نیز در نظر بگیرید.

ما لوستر را به گونه ای آویزان می کنیم که بلند قد ترین فرد بدون مشکل از زیر لوستر راه برود. در مورد یک اتاق کوچکتر با سقف بلند (یا بالعکس) ، می توان طول زنجیری را که لوستر روی آن معلق است کوتاه یا گسترش داد. برای اتاق های استاندارد ، ما اغلب لوسترهایی با شش تا هشت بازو انتخاب می کنیم. ما از لامپهای 40 وات برای تأمین نور کافی اتاق استفاده می کنیم. اگر لوسترهای چند بازو را ترجیح می دهید ، باید لامپ هایی با قدرت کمتر ، 25 وات را انتخاب کنید یا از آباژور استفاده کنید. بهترین انتخاب برای مناطق با سقف پایین ، لوسترهایی است که در سطح بالایی قرار دارند. آنها به زیبایی نور را در اتاق پراکنده می کنند و منطقه را به صورت نوری بزرگ می کنند. این چراغ های روشنایی را می توان در انواع مختلفی انتخاب کرد ، از مدل های مناسب تا قطعات عجیب.

ترکیب لوستر و آباژور

لوستر کریستالی چه مدل روشنایی به شما می دهد؟

لوسترها می توانند به عنوان نقطه مرکزی برای روشنایی اتاق یا تنها به عنوان نوری تزیینی استفاده شوند. لوسترهای کریستالی هر دو کاربری را به ما می دهند و شما می توانید برای تبدیل آن ها به منبع نور غالب،از لامپ های قوی تر استفاده کنید و نور لوستر را با چراغ های دیگر و آباژور،چراغ های روی میز و غیره پشتیبانی کنید.

مقالات مرتبط دیگر:

تغییر دکوراسیون با کمترین بودجه

تفاوت بین کاشی دیواری و کاشی کف