دستگاه های تصفیه کننده هوا دستگاه هایی ساده اند با تاثیراتی فراوان که از آن ها در محیط های داخلی برای بالا بردن کیفیت هوا و از بین بردن باکتری ها و آلودگی ها استفاده میشه.

خطرات در خانه شما

مردم معمولا از آلودگی ها و مضراتی که می توانند در خانه خود داشته باشند آگاهی ندارند. در حقیقت خانواده متوسط منابع آلاینده زیادی دارد که ذرات سمی را آزاد می کند. درطی گذشت زمان طولانی تنفس این آلاینده ها در محیط خانه می تواند علائمی نظیر سردرد،سرگیجه،خستگی،سوزش و احساس تهوع را نشان دهد و در بعضی موارد علائم مربوط به آسم نیز مشاهده می شود. در افرادی که آلرژی دارند مستعد بودن به ابتلاء بیماری های جدی تر نیز وجود دارد.

مزایای تصفیه هوای داخل ساختمان

از بین بردن ذرات سمی داخل خانه می تواند در سلامتی شما نقش عمده ای داشته باشد. در بیشتر مواقع مردم کیفیت پایین هوا را احساس نمی کنند و متوجه علائم آن نمی شوند زیرا علائمی بسیار مشابه علائم سرماخوردگی و عفونت های ویروسی دارد. هر چه بیشتر در معرض چنین آلاینده هایی قرار بگیرید احساس بدتری خواهید داشت. هیئت منابع هوایی توضیح می دهد که در موارد شدید قرار گرفتن در این هوا در مدت زمان طولانی می تواند منجر به مشکلات شدید قلبی عروقی و تنفسی شود.

استفاده از دستگاه های تصفیه کننده هوای داخلی می تواند بسیاری از این آلودگی ها را از بین برده و کیفیت هوای تنفسی شما را بهبود بخشد. این دستگاه برای افراد مبتلا به آسم نیز بیشترین بهره را دارد زیرا ذرات ریز گرد و غبار و آلودگی ها و دود را از بین برده و به تشدید نشدن بیماری کمک می کند.

به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست(EPA)،بهترین راه برای کمتر قرار گرفتن در معرض این ذرات و آلودگی ها استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در محیط های داخلی است،که البته میزان تاثیرگذاری این دستگاه ها به کیفیت آن ها نیز بستگی دارد. بر فرض مثال برای خانه های کوچکی که یک یا دو نفر در آن زندگی می کنند دستگاه های تصفیه هوای قابل حمل مناسب است و برای محیط های بزرگتر دستگاه هایی با قدرت بالاتر.

مدل های برتر از جمله دستگاه تصفیه هوای سامسونگ،تصفیه هوای بلو ایر و تصفیه هوای ایستکول دارای فیلتر تصفیه هوا با راندمان بالا می باشند و با دارا بودن تکنولوژی هپا سالم ترین هوای ممکن را در اختیار شما قرار می دهد و توانایی از بین بردن انواع آلودگی ها از گرد و غبار گرفته تا دوده تنباکو را داراست.

نحوه انتخاب دستگاه تصفیه هوا با توجه به نیاز شما

اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که از خودتان بپرسید که میخواهید دستگاه تصفیه کننده هوا چه کاری انجام دهد؟

پاسخ شما به این سوال بسیار مهم است،زیرا دانستن آنچه می خواهید تصفیه کننده هوا انجام دهد کار شما را آسان می کند.

وقتی که صحبت از فناوری تصفیه هوا باشه هر نوع دستگاه برای مبارزه با انواع خاصی از ذرات که طراحی شده باشه حرف اولو میزنه،به عنوان مثال ممکن است یک دستگاه در از بین بردن باکتری ها عالی باشد ولی تاثیری روی از بین بردن بو نداشته باشد و اینکه شما بدونید که چه آلاینده ای رو می خواهید از محیط خود حذف کنید در خرید بهترین محصول راهنماییتون میکنه.

تاثیرات تصفیه هوا-تصفیه هوا-تصفیه هوا داخلی-یابان-فروش آنلاین

در اینجا تعدادی از فناوری های تصفیه هوا را معرفی می کنیم که در نحوه تشخیص دستگاه براساس نیاز خودتون کمکتون میکنه.

2 نوع متداول تصفیه هوا :

تصفیه کننده هوای هپا و دستگاه تصفیه هوای یونی

تصفیه کننده هوای هپا :

این دستگاه بهترین گزینه برای مبتلایان به آسم و آلرژی است که 99.9 درصد ذرات را تا کوچک ترین آنها از بین می برد.این نوع محصول در گرفتن ذرات میکرونی ای که تشدید کننده آسم و آلژی هستند بسیار موثر است. همچنین این نوع برای از بین بردن سموم هوا نیز موثر است. این دستگاه با استفاده از فیلتر های فیزیکی ذرات را به دام انداخته و اجازه بازگشت به هوا را به آنها نمیده.

دستگاه تصفیه هوای یونی :

در این نوع دستگاه از فیلترهای کاغذی استفاده نمیشه و از بین بردن ذرات با استفاده از انتشار ذرات بارشی در هواست که به آلاینده های موجود در هوا می چسبه و پس از این ذرات بر روی زمین قرار میگیرند و در صورت مجهز بودن دستگاه این آلاینده ها در صفحه جمع آوری الکترو استاتیک جمع میشه. این دستگاه می تواند ذرات رو به اندازه 1 میکرون رو از هوا خارج کنه. این دستگاه 3 برابر کوچکتر از هپاست. مشکلی که این دستگاه دارد اینه که ذرات بارشی ای که در هوا پراکنده میشه میتواند برای آسم مشکل ساز باشه و به این دلیل که همه تصفیه کننده ها صفحات جمع آوری ذرات ندارند ممکنه ذراتی که بر روی زمین قرار می گیرند مجددا در صورت تحریک وارد هوا شوند.

نکته مثبتی که این دستگاه داره ارزان بودنشه که برای همه مناسبه.

دو ویژگی اختیاری در انتخابی دستگاههای تصفیه هوا وجود دارد،فیلتر کربن و ultra violet light

می توانید دستگاهی را تهیه کنید که هر دوی این ویژگی ها یا تنها یکی را داشته باشد.

Ultra violet light : این ویژگی شامل یک نور فوق العاده بنفش(UV)می باشد که استریل ترین محیط ممکن را برای شما ایجاد میکنه.به این صورت که با ارسال اشعه الکترومغناطیسی که DNA باکتری ها و میکروب ها را از هم جدا می کند و اشعه این دستگاه برای انسان و حیوانات کاملا بی خطره.

انتخاب تصفیه هوا-تصفیه هوا-ultra violet light-فروش آنلاین-یابان

فیلتر کربن :

این فیلتر به صورت ویژه برای از بین بردن بوهای ناشی از دود،حیوانات خانگی،آشپزی و مواد دیگر است.بنابراین اگر سعی در از بین بردن بو و داشتن هوایی تازه را داشته باشید این بهترین گزینست.

انتخاب تصفیه هوا-تصفیه هوا-فیلتر کربن-فروش آنلاین-یابان

به عنوان نکته آخر اینکه مطمئن شوید به قدری قدرتمند باشد که پاسخگوی نیاز شما باشد.میتوانید در لیست مشخصات کلیه دستگاه ها پوشش متوسط یا اندازه اتاق را پیدا کنید و با توجه به مساحت فضای خودتون اقدام به خرید دستگاه مناسب کنید.