اگر به دنبال تغییر دکوراسیون هستید اما درباره سبک های دکوراسیون مدرن چیزی نمی دانید ما در این مقاله چند سبک محبوب را پیشنهاد می دهیم. اگر چه سبک های دکوراسیون داخلی فراتر از این چند نوع هستند اما تمرکز ما بر سبک هایی است که در حال حاضر در مرکز مد قرار گرفته اند و برای شروع کار مفید هستند.

سبک های محبوب دکوراسیون

1_اواسط قرن مدرن Mid-Century Modern

اواسط دهه 1900 نمادین ترین قطعات در طراحی مدرن را تولید کرد. این قطعات شامل اشکال مینیمالیستی،خطوط تصفیه شده و اشکال طبیعی هستند. طراحانی مانند Noguchi،Niemeyer ، Eames و Saarinen با استفاده از روش های خلاقانه و استفاده از مواد جدید مانند پلاستیک ، تخته سه لا و آلومینیوم قالب را در طراحی صنعتی تعریف کردند. قطعات ساخته شده بوسیله قالب بسیار متنوع است و می تواند تعداد بی شماری از سبک های طراحی را تکمیل کند. توصیه ما به شما این است که برای همیشه تازه ماندن خانه خود عناصر سبک ها را با یکدیگر ترکیب کنید. عکس زیر مجموعه ای از مبلمان با طراحی اواسط قرن مدرن است.

دکوراسیون داخلی-انواع سبک دکوراسیون داخلی-دکوراسیون داخلی مدرن-دکوراسیون اواسط قرن مدرن-یابان

2_سبک صنعتی Industrial

سبک صنعتی شامل استفاده آزادانه از فولاد و عناصر چوبی میباشد که با دیوارهای آجری تکمیل می شود. در سبک صنعتی مدرن می توانیم مس را هم مشاهده کنیم. این نوع دکوراسیون معمولا سبک روستایی و کاملی را برای شما ایجاد می کند. شما در سبک مدرن صنعتی میتوانید از خطوطی تمیزتر و تزییناتی دقیق تر استفاده کنید و بسته به سلیقه خود از اشیاء عتیقه یا طرح های تیره تر استفاده کنید،مثلا میزهای قهوه ای روستیک ، مبل های چرمی و روکش دار. این سبک جزو سبک های محبوب دکوراسیون می باشد که با سلیقه ما ایرانی ها نیز نزدیکی زیادی دارد.

دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی-سبک صنعتی در دکوراسیون چیست-یابان

3_سبک بوهمیان Bohemian (کولی)

دکوراسیون Bohemian روح بی دغدغه و ماجراجویانه سبک زندگی آوانگارد را به تصویر می کشد و یکی از سبک های محبوب دکوراسیون می باشد. این سبک ترکیبی خلاقانه از الگوهای غنی و رنگ های زنده ، به ویژه رنگ قرمز یا بنفش است. نکته اصلی در سبک بوهمیان یک نگاه "نامرتب" است. لایه ای روی پارچه (بالش ، فرش ، ملیله) برای ایجاد محیطی گرم. مبلمانی که برای این سبک مناسب است که قطعاتی داشته باشد که احساسات قومی و عشایری را زنده کند. در حال حاضر طراحی های الهام گرفته از مراکش ، جنوب غربی یا قبیله ای رواج دارد. این طرح ها از لحاظ ترکیب ، عاشق پارچه ، چوب ، پوست حیوانات و قطعه های فلزی هستند.

سبک بوهمیان در دکوراسیون داخلی-سبک بوهمیان-سبک بوهو در دکوراسیون-دکوراسیون به سبک بوهو-یابان

4_سبک خانه کشاورزی Farmhouse

دکور خانه گشاورزی باید انتقال دهنده برخی عناصر سنتی البته معمولا به سبک غربی باشد، شامل دسته های خشک اسطوخودوس و سایر سبزه ها بعلاوه چیدمان دقیق گلدان ها. گیاهان واقعاً خانه شما را سبک می کند. مبلمان مناسب برای سبک خانه کشاورزی مبلمان های چوبی و پارچه های رو تختی می باشند. رنگ اصلی در طراحی خانه کشاورزی رنگ های سفید و بژ است. البته قوانین می گویند که رنگ های تاکیدی باید زرد و آبی روشن باشند اما باز هم ترجیح ما در این سبک بر رنگ های روشن است.

دکوراسیون داخلی-سبک های دکوراسیون داخلی-سبک دکوراسیون خانه کشاورزی چیست-سبک دکوراسیون خانه کشاورزی-یابان

5_سبک مدرن شهری Urban Modern

از دیگر سبک های محبوب دکوراسیون، سبک مدرن شهری است. این سبک ناشی از طوفان های طراحی مدرن در شهرهای بزرگ است. سبک مدرن شهری با استفاده از نشانه هایی از محیط، تلفیقی از صفات مختلف مخالف و مکمل است. مینیمالیستی مدرن ، شیک پر زرق و برق ، وراثت های قومی ، و طرح های آزمایشی همه در یک محیط متمایز قرن بیست و یکم با هم برخورد می کنند. مبلمان در سبک مدرن شهری یکنواخت و با نمای کم هستند. در کنار مبلمان ساده عناصر تزیینی مانند بالش ها،آینه ها و میزها درای طراحی های خلاقانه و هنری هستند که شامل طرح های هندسی زیبا یا قدیمی و سنتی می باشند.

سبک دکوراسیون مدرن شهری-دکوراسیون مدرن شهری-یابان-خرید آنلاین دکوراسیون

6_سبک شیک و نخ نما یا ژنده Shabby Chic

این سبک بر بازسازی دوباره عناصر قدیمی تاکید دارد. این سبک باید نرم و مجلل باشد و غالباً دارای احساس متاثر، تا بتواند طراحی داخلی کلی را به استاندارد معاصر برساند. رنگ های مناسب سبک Shabby Chic سفید،خاکی و پاستلی هستند، اما از استفاده برخی از رنگ های زنده نیز نترسید. قطعات مورد نیاز برای این دکوراسیون را می توانید به راحتی از دست دوم فروشی ها تهیه کنید یا با سلیقه خودتان اقدام به بازسازی وسایل قدیمی کنید.

سبک شیک و کهنه در دکوراسیون-فروش آنلاین دکوراسیون داخلی-یابان

7_سبک اسکاندیناویایی Scandinavian

سبک اسکاندیناویایی یک شکل مینیمالیستی محبوب را به حوزه معماری داخلی ارائه می دهد که تا به امروز ادامه دارد. مبلمان اسکاندیناویایی شامل حاشیه های ملایم و رنگ های مرکزی بازیگوش هستند. این سبک معاصر و کاربردی است و تعادل مواد مهندسی و ارگانیک ساده در آن به چشم می خورد. اکثریت فضای داخلی اسکاندیناوی از رنگ سفید با رنگ های خاکستری به عنوان رنگ پایه استفاده می کنند.

سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون داخلی-یابان-سبک اسکاندیناوی چیست-دکوراسیون اسکاندیناوی

جهت خرید آنلاین انواع دکوراسیون داخلی،مصالح ساختمانی و تاسیسات خانگی و صنعتی به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط دیگر:

طراحی دکوراسیون به سبک مینیمال