نصب چیلر برای تهویه مطبوع ساختمان مقداری از هزینه های آب و برق شما را مصرف خواهد کرد. برای صرفه جویی در مصرف انرژی لازم است تا اقداماتی را جهت افزایش بهره وری و کارایی سیستم انجام دهید. در ادامه چند مورد از اقداماتی را که میتوان انجام داد برایتان شرح خواهیم داد:

تعمیرات قابل پیش بینی

مزیت مهم سیستم های چیلر استفاده آنها از سیستم AI می باشد. سیستم AI یا هوش مصنوعی توانایی این را دارد تا هر گونه خرابی احتمالی در سیستم های چیلر را قبل از وقوع تشخیص دهد. از این فناوری جهت تعمیرات لازم و نگهداری بیشتر پیش از خرابی چیلر استفاده می کنند. سیستم های AI و BIG DATA خرابی را در چیلرها به حداقل می رسانند و به دلیل اینکه هزینه تعمیرات چیلر گران تمام خواهد شد نظارت بیشتر بر این سیستم ها بسیار اهمیت خواهد داشت.

تعمیرات چیلر-قیمت چیلر

بهینه سازی

چیلرها بخشی از سیستم تهویه مطبوع یا HVAC هستند. ارزیابی این سیستم ها برای عملکرد بهتر شامل ارزیابی عملکرد کمپرسور،پمپ،برج خنک کننده و سایر اجزای چیلر است. در این بین چیلرهایی که خنک کنندگی را با آب انجام میدهند به دلیل اتصال به برج خنک کننده پیچیدگی بیشتری دارند. برای تنظیم آب سرد،توازن بار و مدیریت آب برج خنک کننده باید داده های عملیاتی در اختیارتان باشد. اینترنت اشیا یا AI می تواند میزان جریان آب دمای آب چیلر و برج خنک کننده بهینه سازی را آسان می کند.

چیلر-بهینه سازی چیلر-خرید چیلر

تعمیر و نگهداری در حین کار

همانطور که گفتیم چیلرها به تعمیر و نگهداری بیشتری برای کارایی بالاتر احتیاج دارند. برای نگهداری بهتر لازم است سیم پیچ های کندانسور را به طور مرتب بازرسی و تمیز کنید ،گرفتگی در کندانسور اجازه عبور هوای آزاد را نخواهد داد. کندانسور وظیفه انتقال گرما را برعهده دارد و این انتقال گرما تاثیر زیادی بر کارایی چیلر خواهد داشت. شارژ مبرد یکی دیگر از گزینه هایست که می توانید برای نگهداری بهتر چیلر انجام دهید. سطح مبرد مناسب در سیستم ها می تواند هزینه هایی خنک کنندگی را تا ده درصد کاهش دهد.

نکته دیگر حفظ آب کندانسور می باشد،این آب برای مصرف برج خنک کننده استفاده میشود. آبی که برای مصرف در این سیستم استفاده میشود باید عاری از هر گونه شن و ماسه،مواد آلوده و جامد باشد زیرا این مواد باعث فرسایش کندانسور خواهد شد.

 

جهت خرید آنلاین انواع چیلر ، تاسیسات ، دکوراسیون ، مصالح ساختمانی و ابزارآلات به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.