نشانه های مشکل در کمپرسور

کمپرسور یک عضو حیاتی برای سیستم های تهویه مطبوع می باشد و اگر مشکلی برای آن پیش بیاید جایگزین کردن آن گران است. پس لازم است که نهایت نگهداری را از کمپرسور سیستم داشته باشید. علائمی وجود دارند که در صورت مشاهده آنها می توانید از مشکل کمپرسور خود قبل از بوجود آمدن خرابی زیاد مطلع شوید.

خنک کنندگی ناهموار

کمپرسور وظیفه تغییر دما و فشار مبرد را برعهده دارد و مبادله حرارتی لازم برای حذف گرما از داخل خانه را انجام می دهد. زمانی که کمپرسور دچار مشکل شود ظرفيت خنك كنندگي كمتري را به همراه خواهد داشت. علائمی که در صورت خرابی کمپرسور اتفاق خواهد افتاد این است که بعضی از اتاق ها نسبت به اتاق های دیگر گرمتر می شوند.

یخ زدگی کویل ها

در صورت بروز این مشکل به هیچ عنوان سعی نکنید یخ خود را خراشیده کنید ، زیرا این مسئله را حل نمی کند و ممکن است به سیم پیچ ها آسیب برسانید. کویل ها نباید هرگز دچار یخ زدگی شوند زیرا این بدان معنی است که آن ها توانایی جذب گرما و گرم کردن مبرد را از دست داده اند. یکی از دلایل مشکل در کمپرسور می تواند همین یخ زدگی کویل ها باشد. دلیل بوجود آمدن این مشکل انقد هم مهم نیست تنها چیزی که مهم است این است که این مشکل را زودتر حل کنید.

یخ زدگی کویل-کمپرسور-خرابی کمپرسور

افزایش رطوبت در فضای داخلی خانه

اگر میبینید که رطوبت هوا بیشتر از حد معمولی است که حتما ماده مبرد نمی تواند رطوبت هوا را بکشد. وقتی که این اتفاق بیفتد متوجه تغییر در رطوبت هوا خواهید شد و بهتر است قبل از خرابی بیشتر از یک تکنسین کمک بخواهید.

رطوبت داخلی خانه-کمپرسور

تکان های دستگاه

تکان های دستگاه یونیت خارجی که کمپرسور را در خود جا میدهد اگر میبینید که یونیت خارجی در حال تکان خوردن است حتما مشکل جدی ای دارد و شما باید سریعا از یک تکنسین برای رفع مشکل کمک بخواهید.

شروع به کار سخت

در صورت بروز مشکل در کمپرسور سیستم برای راه اندازی دچتر مشکل می شود و سخت شروع بکار می کند. این نیز می تواند به عنوان هشداری برای مشکل در کمپرسور قلمداد شود که باید فورا رفع شود و گرنه ممکن است هزینه تعمیرات بالای را برای شما بدنبال داشته باشد.

 

جهت خرید آنلاین انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی،دکوراسیون،مصالح ساختمانی و ابزارآلات می توانید به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.