در حال حاضر با توجه به وضعیت املاک و مستقلات مخصوصا در شهرهای بزرگ مردم بیشتر به سمت زندگی در آپارتمان های کوچک رفته اند. اما چطور باید بدون محدود کردن سبک زندگی از این آپارتمان ها استفاده کنیم؟

تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید اطلاعاتی درباره طراحی داخلی و استفاده بهینه از فضا می باشد. در این مقاله ما نکاتی در مورد طراحی که به شما کمک می کند آپارتمان کوچک خود را به خانه تبدیل کنید برایتان شرح داده ایم:

1_مبلمان

مبلمان های چند منظوره بهترین انتخاب برای صرفه جویی در فضای داخلی می باشد. می توانید از یک مبل تختخواب شو برای این منظور استفاده کنید. در انتخاب میز و سایر دکوراسیون هم می توانید همین روند را در پیش بگیرید. اما لازم نیست تمام وسایل خود را بسته به فضای کوچک خود انتخاب کنید، بهتر است تعادل را بین کوچک و بزرگ برقرار کنید و از بستن اتاقی پر از دکوراسیون آپارتمانهای کوچک است که نیازی به آن ندارید ، خودداری کنید.

مبلمان تختخواب شو-دکوراسیون-یابان

2_ایده هایی برای چیدمان

_منطقه بندی کردن: منطقه بندی کردن فضا به آپارتمان کوچک ساختار می بخشد،مسدود کردن رنگ،قفسه کتاب یا پرده می تواند به عنوان تقسیم کننده بین فضای اتاق ها و مناطق فعال مانند آشپزخانه و فضای نشیمن باشد.

_بافت های هماهنگ کننده رنگ، تکنیکی دیگر است که هوشمندانه فضاهای عملکردی متمایز دکوراسیون را ایجاد می کند. به عنوان مثال در آپارتمانی با رنگ های آبی و سفید و خاکستری،با انتخاب هر رنگ برای یک منطقه مانند سفید در اتاق خواب ، آبی در اتاق نشیمن و خاکستری در آشپزخانه می توانید فضا را بزرگ تر نشان دهید. هم چنین برای اضافه کردن رنگ و بوی رنگ می توانید از انواع بالش،پتوها و آثار نری دیگر استفاده کنید.

ایده چیدمان خانه-منطقه بندی خانه-دکوراسیون-یابان

3_اولویت در آپارتمان های کوچک با چیست؟

طراحی دکوراسیون برای آپارتمانی که بتواند تمام نیازهای شما را در خود جای دهد کار چالش برانگیزی است. بنابراین بهتر است اولویت بندی کنید و نیازهایتان را به صورت دو به دو در کنار هم قرار دهید. مثلا سرگرمی و پخت و پز به راحتی کنار هم جای می گیرند، اگر سرگرمی اولویت اصلی شماست می توانید میز ناهارخوری ای انتخاب کنید که در صورت ایجاد سرگرمی نیز بتواند به راحتی تبدیل به یک میز برای سرگرمی یا کار شود. خوشبختانه به لطف طراحی هوشمند می توانید از وسایل کاربردی تر استفاده کنید تا برای ذخیره سازی فضا مشکلی نداشته باشید.

وسایل کاربردی-دکوراسیون-یابان

4_کف سازی برای آپارتمان های کوچک

در آپارتمان های کوچک بیشترین چیزی که لازم داریم احساس کنیم جادار بودن آن است. با استفاده از مبلمان های دو نفره و کاربردی و نهایت استفاده از کف و سقف و دیوار. برای صرفه جویی در فضای کف می توانید از تخت خواب های قابل حمل یا دیواری استفاده کنید. این تخت خواب ها به وسیله کابل هایی می توانند تا سقف چرخیده تا بتوانید از فضای کف بیشترین استفاده را بکنید. رنگ پارکت ها نیز در بزرگ تر نشان دادن محیط تاثیر زیادی دارد،کفپوش های ساده با رنگ های خنثی و روشن برای آپارتمان های کوچک بهترین گزینه هستند.

کفپوش مناسب خانه کوچک-کفپوش رنگ خنثی-یابان

5_دیوارهای ویژه

دیوار ویژه نیز مانند منطقه بندی دارای شخصیت بزرگی است که ویژگی درست در آن جای می گیرد. یک دیوار برجسته مثل کاغذ دیواری یا اسفاده از آثار هنری خاص می تواند منطقه ای ویژه را ایجاد می کند.

دیوار مناسب خانهه ای کوچک-کاغذ دیواری-دکوراسیون-یابان

6_استفاده از درب های کشویی

اگر بیشتر از یک اتاق در آپارتمان خود دارید درب های لولایی بهترین جایگزین پنل های کشویی هستند. شما می توانید به جای درب کابینت ها،اتاق ها و حمام درب های کشویی را جایگزین کنید.

درب های لولایی-دکوراسیون-چیدمان خانه های کوچک-یابان

7_استفاده از آینه

سطوح انعکاسی می توانند در آپارتمان های کوچک علاوه بر اضافه کردن عمق و فضا، نور را هم منعکس می کند. حتی جادار تریم و خوش ساخت ترین آپارتمان های کوچک نیز بیشتر از دو پنجره ندارند که آن هم نور مورد نیاز را تامین نخواهد کرد. شما می توانید با قرار دادن یکی آینه بزرگ در کنار منبع نور از خواص انعکاسی آن استفاده کنید. این آینه را می توانید به دیوار ویژه یا درب کمد نیز اضافه کنید.

آینه در دکوراسیون-یابان

 

مقالات مرتبط دیگر:

6 راه آسان برای بازسازی اتاق نشیمن

شومینه های مدرن الکلی

راهنمای خرید لوستر