در زمان خرید سیستم خنک کننده جدید برای خانه خود باید در ابتدا وضعیت شخصی خود را در نظر بگیرید،اما فاکتورهایی وجود دارد که شما را در انتخاب بهتر یاری می دهد. آیا سیستم های اسپلیت و کولر گازی برای شما مناسب هستند یا تهویه مطبوع های مرکزی مانند داکت اسپلیت و غیره؟ ما در کنار آن مهم ترین فاکتورهایی که می تواند شما را در انتخاب تهویه مطبوع مناسب یاری دهند را به شما معرفی خواهیم کرد.

اسپلیت ها چه هستند؟

اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها هر دو دارای دو یونیت می باشند: یک هواساز و یک کندانسور. هواساز یونیتی است که در داخل خانه قرار می گیرد و کندانسور یونیت خارجی می باشد. مایع خنک کننده یا همان مبرد در بین این دو یونیت در چرخش هستند و همین کار باعث انتقال گرمای خانه به فضای باز می شود. فرق این دو سیستم در این است که اسپلیت و مینی اسپلیت نیازی به مجرای هوا ندارند و نصب آسانتری نسبت به تهویه مطبوع مرکزی دارند. اسپلیت و مینی اسپلیت تمام خانه را خنک نمی کنند و تنها مختص به یک اتاق هستند.

اسپلیت-مینی اسپلیت-اسپلیت چیست-خرید اسپلیت-یابان

اسپلیت یا تهویه مطبوع مرکزی

تهویه مطبوع مرکزی

تهویه مطبوع مرکزی به دلیل نصب توکار فضایی را در خانه اشغال نمی کند،تنها به دریچه ای در دیوار برای انتقال هوا احتیاج دارد. اگر دکوراسیون خانه برای شما بسیار مهم است و نمی خواهید تهویه مطبوع در خانه فضایی را اشغال کند سیستم های مرکزی بهترین گزینه هستند.

داکت اسپلیت-خرید آنلاین داکت اسپلیت-یابان

اگر شما فروشنده هستید می توانید با پرسیدن سوالات زیر از مشتریان خود به آن ها کمک کنید تا بهترین انتخاب تهویه مطبوع مناسب را برای خانه خود داشته باشند.

1_آیا مجرای هوا در خانه شما وجود دارد؟

داشتن مجرای هوا در خانه یکی از مهم ترین عوامل تصمیم گیرنده در انتخاب تهویه مطبوع مناسب باشد. اگر مجرای مناسب دارید و قبلا با آن مشکلی نداشتید داشتن یک تهویه مطبوع مرکزی در خانه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. اگر در هنگام ساخت و ساز مجرای هوایی در خانه ایجاد نشده باشد،نصب اسپلیت و مینی اسپلیت برای شما ارزان تر تمام خواهد شد. تنها هزینه ای که برای ساخت و ساز این سیستم ها پرداخت می کنید ایجاد سوراخی درون دیوار برای رد کردن کابل خواهد بود. مینی اسپلیت ها برای خانه هایی که قسمت های تازه در آن ها ایجاد شده و به هزینه ساخت و ساز مجاری هوا نمی ارزد نیز  بسیار مناسب هستند.

2_متراژ خانه

متراژ خانه در انتخاب تهویه مطبوع بسیار اهمیت دارد. اسپلیت ها توانایی خنک کردن خانه های بزرگ را ندارند،در صورت استفاده از اسپلیت ها برای خانه های بزرگ مجبور می شوید برای هر اتاق یک اسپلیت نصب کنید. برای خانه هایی با متراژ بالا تهویه مطبوع های مرکزی بهترین هستند زیرا دارای قدرت خنک کنندگی بالاتر و مجرای انتقال هوا در تمامی خانه هستند.

3_آیا نسبت به صدای کولر حساس هستید؟

در کل سیستم های اسپلیت و مینی اسپلیت،سیستم های ساکت تری هستند. اگر میزان صدای دستگاه برای شما مهم است حتما سطح نویز هر دستگاه را از تکنسین های مربوطه بخواهید. برخی از سیستم های اسپلیت دارای صدای بیشتری نسبت به بقیه هستند.

میزان نویز تهویه مطبوع-خرید آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی-یابان

4_می خواهید بابت سیستم تهویه مطبوع خود چه مقدار هزینه کنید؟

سیستم های مرکزی نسبت به سایر خنک کننده ها گران تر هستند. قیمت داکت اسپلیت ها بسته به ظرفیت و شرکت سازنده آن ها متفاوت هستند. اگر شما سازنده هستید و دنبال خربد داکت اسپلیت با قیمت مناسب می باشید مجموعه یابان برای شما شرایط ویژه ای در نظر گرفته است.

5_رده بندی انرژی

رده بندی انرژی در کیفیت هوای داخلی و کارآمدی دستگاه نقش اصلی را بر عهده دارد. در سیستم های تهویه مطبوع مرکزی نصب مناسب دستگاه و مجرای هوا نیز می تواند تا حد زیادی در کیفیت هوای داخلی شما تاثیر بگذارد. مجرای هوایی که درست نصب نشده باشد باعث نشت هوا به بیرون میشود و باعث افت بازده انرژی در دستگاه شما می شود. در زمان نصب داکت اسپلیت تکنسین مربوطه باید از سطح صحیح مبرد،سطح مناسب واحد برای فضای باز و غیره اطمینان حاصل کند.

بازده انرژی-نصب مناسب کولر-یابان

6_آیا می خواهید کنترل هوا در هر اتاق را بدست داشته باشید؟

اگر قسمت هایی از خانه شما نسبت به سایرین گرم تر بوده و اعضای خانواده هر کدام درجه حرارت متفاوتی را دوست دارند سیستم های اسپلیت برای شما ارزان تر تمام خواهند شد. اگر بخواهید کنترل دما در هر محدوده را با سیستم های تهویه مطبوع مرکزی بدست آورید باید از سیستم هایی با مجرای ارتقا یافته استفاده کنید.