انتخاب کفپوش حمام با توجه به شرایطی که دارد باید خیلی دقیق انجام شود زیرا باید مقاوم در برابر رطوبت و عوامل خارجی باشد. اگر تنها ضدآب بودن مد نظر باشد ورق وینیل یا کاشی و سرامیک پیشنهادهای ماست،اما اگر دنبال عوامل دیگری مانند ظاهر،دوام،هزینه و سهولت نصب هستید این مقاله مناسب شماست.

کاشی چینی یا سرامیک

کاشی چینی بهترین کفپوش برای سرویس های بهداشتی می باشد. این کاشی ضدآب ،شیک و مقرون به صرفه است. کاشی چینی مانند وینیل ضدآب است و نسبتا ارزان است،مانند کفپوش چوبی عالی به نظر می رسد و مانند سنگ بافتی غنی و جامد دارد.

تفاوت کاشی چینی و سرامیک

کاشی چینی بخشی از خانواده کاشی و سرامیک عمومی است با یک تفاوت جزئی: میزان جذب آب. آژانس صدور گواهینامه کاشی پرسلان (PTCA) انواع کاشی را به عنوان "چینی" تأیید می کند اگر میزان جذب آب این کاشی ها 0.5 درصد یا کمتر باشد. اگر این یک اتاق بعلاوه حمام یا powder room باشد، دیگر نیازی به خرید کاشی چینی نیست زیرا امکانات حمام در آن ها وجود ندارد.

به دلیل تنوعی که در کاشی و سرامیک وجود دارد می توانید کف مورد نظر خود را برای کفپوش حمام ایجاد کنید. می توانید کاشی هایی با طرح های متنوع و چند ضلعی استفاده کنید و برای جذاب تر شدن به آن دوغاب رنگی بدهید. از همه بهتر، کاشی به خوبی تمیز می شود و حتی در برابر استخرهای ایستاده آب مقاومت می کند. کاشی مانند سنگ سرد است. با این وجود می توان کاشی تابشی یا گرم شده را در زیر کاشی انداخت. کاشی مرطوب لغزنده است. اما بافت این مشکل را برطرف می کند. کاشی های کوچک کمتر لغزنده هستند زیرا دوغاب بیشتری استفاده می شود و دوغاب به عنوان یک سطح بدون لغزش عمل می کند.

سرامیک-کاشی چینی-خرید کاشی و سرامیک

مزایا و معایب کاشی چینی

به خوبی تمیز می شوند

ارزش فروش دوباره

انتخابی بسیار سبک

به دلیل سخت بودن مدت زمان زیاد روی آن ایستادن سخت است

اغلب سرد به نظر می رسد

لغزنده

کفپوش سنگی

سنگ طبیعی انتخاب خوبی برای سرویس بهداشتی و کفپوش حمام است ، اما تنها در صورت توانایی خرید آن. مشکلات رطوبت در سنگ مرمر ، گرانیت ، سنگ آهک و سایر گزینه های کف سازی سنگ وجود ندارد. سنگ طبیعی سخت ، بادوام و از نظر زیبایی به نظر می رسد. کفپوش سنگی ارزش فروش مجدد بسیار خوبی دارد. کفپوش سنگی می تواند سرد و لغزنده باشد. با ایجاد بافت سنگ با سندبلاست و یا خرید سنگی با بافت طبیعی، مانند تخته سنگ، می توان ضریب لغزش را کاهش داد. یک مسئله که باعث می شود این گزینه کفپوش حمام پایین بیاید، هزینه زیاد است. کفپوش سنگی واقعی گرانترین کفپوش برای شماست.

کفپوش سنگی-قیمت کفپوش

 مزایا و معایب کفپوش سنگی

گران قیمت است

نصب دشوار

بسیار بادوام

کفپوش وینیل

کفپوش وینیل دارای ظاهری زیبا و کاملا کاربردی است و یکی از گزینه های محبوب برای کفپوش حمام می باشد. اندازه این کفپوش ها کامل بزرگ است و با درزهای صفر در یک نصب می شود. کفپوش های وینیل بسیار محبوب و در دسترس هستند. 

کفپوش وینیل

مزایا و معایب کفپوش وینیل

مقرون به صرفه

نصب آسان

درزهای تخته ضدآب هستند

کفپوش وینیل شناور به راحتی قابل تعویض است

چوب مهندسی شده

چوب مهندسی شده در شرایطی که رطوبت وجود داشته باشد از چوب مقاوم تر است. چوب مهندسی شده دارای یک پایه تخته سه لا است که به خوبی در برابر رطوبت نگه می دارد. این کفپوش کاملا شبیه چوب بوده و لایه رویی آن روکش چوب سخت است. اگر می خواهید در سرویس بهداشتی چوب طبیعی داشته باشید ، چوب مهندسی بهترین انتخاب است. زیرا هر نوع محصول چوبی ، هر چقدر هم که محافظت شود ، مستعد آسیب دیدن در سرویس بهداشتی است.

چوب مهندسی شده

مزایا و معایب چوب مهندسی شده

از نظر ابعاد پایدار

قیمت متوسط تا گرانی دارد

در صورت استفاده بیش از حد می تواند از لایه رویی فرسوده شود

اگر می خواهید در سرویس بهداشتی چوب واقعی داشته باشید بهترین انتخاب کفپوش است

مقالات مرتبط دیگر:

انواع کفپوش

کدام کفپوش برای کف مناسب تر است