بخاری های گازی همیشه راهی مناسب برای گرم کردن خانه هستند،زیرا گرمایش با گاز سریع بوده و گرمای واقعی را به تمامی نقاط خانه می رساند. در هنگام خرید بخاری های گازی گزینه هایی پیش روی شما قرار می گیرد که لازم است برای انتخاب صحیح آن ها را  بشناسید،مانند بخاری های گازی LPG!

بخاری گازی ال پی جی (LPG)

گاز مایع یا ال پی جی (پروپان یا بوتان) انرژی گرمایی پاک تولید می کنند و مانند گاز طبیعی گرمایش سریع و مقرون به صرفه دارد. گرمایش به وسیله گاز یک راه برای صرفه جویی در انرژی می باشد. همانطور که گفته شد گرمایش سریع و طبیعی از ویژگی های استفاده از وسایل گرمایشی با این سوخت است. گرمایش با گاز در فضاهای بزرگ به خوبی کار می کند،بنابراین هیچ راهی بهتر از بخاری های گازی LPG برای تأمین گرمای دلپذیر به هر گوشه خانه شما وجود ندارد. این بخاری ها مناسب برای استفاده در فضایباز نیز هستند.

بخاری گازی ال پی جی-LPG-یابان

بخاری گاز طبیعی و بخاری های گازی LPG

بخاری گاز طبیعی و بخاری های گازی LPG هر دو برای خرید و استفاده به صرفه هستند و روشی عالی برای گرم کردن خانه به شمار می آیند. هر دوی این بخاری ها دارای گرمایشی سریع و یکنواخت هستند.

تفاوت بین گاز طبیعی و LPG

_تفاوت بین گاز طبیعی و LPG در ابتدا در متفاوت بودن مواد شیمیایی به کار رفته است. گاز طبیعی متان (CH4) و LPG پروپان (C3H8) است. LPG از فرآیند تولید گاز طبیعی و تصفیه نفت و ادامه آن تولید می شود. به این صورت که پس از تصفیه، LPG ذخیره می شود و به صورت مایع تحت فشار در بطری های گاز یا مخازن در مقابل گاز طبیعی در لوله ها یا شبکه های گاز توزیع می شود. LPG با جداسازی از گاز طبیعی یا تصفیه روغن خام در مقابل گاز طبیعی که فقط NGL ها و ناخالصی ها را از بین می برد ، از مخلوط های هیدروکربن جدا می شود.

_گاز ال پی جی سنگین تر از هواست و گاز طبیعی سبک تر از هوا است. هر دوی این گازها در دمای استاندارد و فشار (STP) هستند.

_در بررسی LPG در مقابل گاز طبیعی،یکی از تفاوتهای LPG و گاز طبیعی نام شیمیایی آنهاست. LPG معروف به پروپان و گاز طبیعی معروف به متان.

گاز-گاز ال پی جی چیست LPG-یابان

_ LPG و گاز طبیعی فرمول های شیمیایی مختلفی دارند که فرمول شیمیایی پروپان C3H8 LPG است در حالی که فرمول شیمیایی متان CH4 گاز طبیعی است که همان گاز طبیعی تصفیه شده است.

_ بوتان و ایزوبوتان (هر دو C4H10) و به عنوان گازهای LPG در نظر گرفته می شوند.

_ تفاوت دیگر LPG و گاز طبیعی در محتوای انرژی است. مقدار گرمای LPG برابر 93.2MJ / m3 است که مقدار انرژی بالاتری نسبت به مقدار گرمایی گاز طبیعی (مقدار گرمایش گاز طبیعی) که 38.7MJ / m3 دارد.

_برای احتراق مناسب،نسبت هوا به گاز LPG در مقابل گاز طبیعی ،برای LPG تقریباً 25 به 1 است، در حالی که نسبت هوا به گاز برای گاز طبیعی 10 به 1 است.

_LPG در مقابل وسایل گاز طبیعی در فشارهای مختلف کار می کنند.

_LPG (پروپان) را می توان به صورت مایع فشرده کرد و در یک سیلندر یا ظرف بزرگتر در مقابل گاز طبیعی فشرده (CNG) ذخیره یا حمل کرد و یا به صورت برودتی به گاز طبیعی مایع تبدیل کرد (LNG).

جهت خرید آنلاین انواع بخاری و شومینه،مصالح ساختمانی،تاسیسات سرمایشی و گرمایشی و دکوراسیون به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.