تفاوت کاشی کف با کاشی دیواری در نام آن ها مشخص است و سوال اینجاست که آیا می شود از کاشی دیواری به جای کاشی کف استفاده کرد؟ تفاوت کاشی دیواری و کاشی کف بسیار مهم است زیرا می تواند عملکرد فضای شما را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع تفاوت این دو کاشی تنها در نام آن ها نمی باشد، در سال های گذشته، تفاوت این دو کاشی تنها در کاربرد بود، اما امروزه، با افزایش روند نوسانات و نوآوری ها، تفاوت ها به قدری مشخص است که باعث می شود یک نوع کاشی برای یک استفاده بهتر از نوع دیگر باشد. در اینجا خلاصه تمام مواردی که باید در مورد تفاوت کاشی کف و کاشی دیواری بدانید برایتان مشخص کرده ایم:

_مقاومت در برابر فشار

اولین تفاوت بین کاشی دیواری و کاشی کف، مقاومت آن ها در برابر فشار می باشد. کاشی های کف به گونه ای ساخته شده اند که از دوام و مقاومت بالا در برابر سایش و پایداری برخوردار باشند. کاشی های دیواری نیز با دوام ساخته شده اند اما نیازی به مقاومت و دوام کاشی های کف ندارند. می توانیم بگوییم که کاشی های دیواری اغلب نرم تر از کاشی کف هستند.

مقاومت کاشی های دیواری-مقاومت کاشی کف-خرید آنلاین انواع کاشی-یابان

_فرآیند ساخت

کاشی های دیواری معمولا با لعاب پوشیده می شوند که آن ها را در برابر نفوذ آب مقاوم می کند. پوشش کاشی های دیواری براق هستند و این براق بودن و لعاب باعث لغزش در کاشی دیواری شده و ایمنی کمتری نسبت به کاشی های کف دارند. تزیینات کاشی های دیواری بسیار متنوع بوده و شامل انواع طرح ها، منبت کاری ها و تزیینات می باشد که این موارد اغلب در کاشی های کف معمولی دیده نمی شوند.

فرآیند ساخت کاشی-تفاوت کاشی دیواری و کاشی کف-یابان

_شیوه نگهداری و استفاده

همانطور که گفتیم کاشی های دیواری تحمل بار را ندارند به همین دلیل منحصرا برای دیوارها استفاده می شوند و تمیز کردن آن ها آسان است. کاشی دیواری گزینه ی مناسبی برای مناطقی هستند که آب و رطوبت در آن ها زیاد است مانند حمام ها، سرویس بهداشتی و پشت ظرفشویی و آشپزخانه.

کاشی های کف با مقاومت بالا در برابر سایش، مواد شوینده مختلف و فشار هستند. بنابراین استفاده از کاشی کف در مواردی که تردد بالاست به عنوان کاشی دیواری نیز استفاده می شود. تفاوت دیگر این دو کاشی در ابعاد آن هاست. کاشی های دیواری معمولا دارای ابعاد کوچکتری هستند زیرا نصب آن ها بر روی سطح عمودی دشوار است، اما این در مورد کاشی های کف صدق نمی کند و آن ها در ابعاد متفاوتی ساخته می شوند.

نگهداری و استفاده از کاشی-ابعاد مناسب کاشی دیواری-ابعاد مناسب کاشی کف-خرید آنلاین کاشی-یابان

_طرح رتبه بندی PEI

تفاوت عمده دیگر بین کاشی کف و کاشی دیواری، رتبه آن ها در رتبه بندی موسسه مینای چینی (PEI) است. این طرح سختی و دوام را تعریف می کند. کاشی های دیواری معمولاً درجه بندی نمی شوند یا حداکثر امتیاز گروه 1 را به دست می آورند زیرا برای مناطق بسیار کم ترافیک طراحی شده اند. از طرف دیگر ، کاشی های کف بسته به اینکه در اقامتگاه ها یا در مناطق تجاری پربازدید استفاده می شوند، دارای رتبه بندی بالاتری هستند.

آیا می توان از کاشی دیواری و کف به عنوان جایگزین دیگری استفاده کرد؟

با توجه به توضیحات داده شده تاکید می کنیم که به هیچ عنوان از کاشی دیواری به عنوان کاشی کف استفاده نکنید زیرا دارای اندازه کوچکتر و مقاوت پایین هستند  و هر گونه فشار اضافی موجب آسیب به این کاشی ها خواهد شد. در کل کاشی های دیواری برای مناطق کم تردد مناسب هستند.

اما امکان استفاده از کاشی کف برای دیوار وجود دارد، زیرا آنها ساخته شده اند تا در برابر سایش بیشتر مقاومت کنند و به مقاومت دیوار شما کمک خواهند کرد. با این حال، اندازه کاشی های کف تجاری ممکن است مشکلا ساز باشند، شاید مجبور شوید آن ها را به ابعاد کوچک تر برش دهید.

جهت خرید آنلاین انواع کاشی، تاسیسات خانگی و صنعتی و دکوراسیون به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.