معمولا صاحب خانه ها از شومینه به عنوان یه وسیله گرمایشی کمکی برای دو برابر کردن گرمای خانه در زمستان استفاده می کنند. شومینه ها دارای انواع مختلف با عملکردهای متفاوتی هستند،چگونگی عملکرد شومینه می تواند تاثیر زیادی بر گرمایش خانه شما بگذارد. این تاثیرات بستگی به نوع شومینه داشته،اینکه شومینه الکلی و دکوراتیو بوده گازی یا الکتریکی همه می توانند گرمای خانه شما را اضافه کنند اما به روش های مختلف.

شومینه های چوب سوز

شومینه های چوب سوز فضای عالی و طبیعی زیبایی را به خانه می بخشند،اما گرمای زیادی ندارند. این مدل شومینه نیاز به یک تهویه هوای مناسب دارد تا بتواند دود حاصل از سوختن را از فضای منزل خارج کند. شومینه های چوب سوز به دلیل نیاز به دودکش برای خروج دود انرژی بیشتری نیز مصرف می کنند،زیرا زمانی که دود از مجاری دودکش خارج شده هوای سرد نیز به داخل کشیده می شود. برای دوباره گرم کردن محیط نیاز به سوخت و فشار آوردن اضافه به شومینه خواهید شد. این مدل شومینه معمولا به دلیل فشار اضافه ای که برای گرمایش به آن وارد می شود نیاز به تعمیرات مکرر پیدا می کند. اگر قصد خرید شومینه چوب سوز را دارید باید بدانید که این شومینه ها بیشتر جنبه تزیینی دارند و برای گرمایش بالا مناسب نیستند.

خرید شومینه چوبی-شومینه چوب سوز-یابان

شومینه برقی

شومینه  برقی و گازی را می توانید به عنوان یک گزینه مناسب برای گرمایش بیشتر فضا انتخاب کنید. این شومینه ها می توانند از فشاری که سیستم های گرمایشی شما برای گرم کردن تحمل می کنند کم کنند. شومینه های برقی دارای انواع گوناگونی هستند و شما می توانید آن ها را برای تقویت گرما در فضا و اتاق مورد نظر خود استفاده کنید. البته این را باید بدانید که شومینه های برقی هزینه برق شما را افزایش خواهند داد و به طور معمول هزینه بیشتری از گاز طبیعی و چوب سوز دارند.

خرید شومینه برقی-یابان

شومینه های گازی

شومینه های گازی بسیار کارآمدتر از همتایان چوب سوز خود هستند. شومینه گازی به دلیل سوخت گاز هوای گرم را از دست نمی دهند،این کار گرمایش بیشتری تولید می کند و به دلیل طراحی متفاوت،مبدل ها،عایق ها و درهای شیشه ای دیگر دوده و کثیف کاری ای با خود به دنبال نخواهند داشت و نیازی به نظافت ندارند. فقط باید از دودکش آن ها مطمئن شوید که چیزی مانع راه آن نشده باشد زیرا باعث ورود کربن به خانه شده و خطرناک می باشد.

خرید شومینه گازی-یابان

جهت خرید انواع شومینه گازی،برقی و دکوراتیو می توانید به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مقالات مرتبط دیگر:

شومینه های مدرن الکلی