کار کردن درست آبگرمکن در تمام فصول سال مهم می باشد. برخی از آبگرمکن ها بعد از سال ها استفاده دچار مشکل و خرابی می شوند که لازم است سریعا به آن رسیدگی کنید. موارد متداولی برای خرابی آبگرمکن وجود دارد،در اینجا ما تعدادی از این مسائل را که به دست خود شما و بدون نیاز به تکنسین قابل حل شدن می باشند را به شما معرفی میکنیم:

مدل آبگرمکن

مدل آبگرمکن خود را بشناسید. آبگرمکن ها دارای دو مدل راندمان بالا و معمولی هستند که سوختشان از گاز و برق می باشد. البته مدل سومی هم وجود دارد بنام آبگرمکن های خورشیدی! این آبگرمکن های خورشیدی یک کلکتور حرارتی دارند که با نصب در پشت بام می توانند آب را گرم کنند.

آبگرمکن-عملکرد آبگرمکن-انواع آبگرمکن-نشتی آب آبگرمکن-ظرفیت آبگرمکن-مشکلات رایج آبگرمکن-خرید آنلاین آبگرمکن-آبگرمکن قیمت مناسب-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

آبگرمکن ها چطور کار می کنند؟

آبگرمکن ها عملکرد های متفاوتی دارند. معمولا مشکلات اصلی خانه مربوط به منبع گرمایش می باشند. دمای آب در هر دو مدل برقی و گازی آبگرمکن بوسیله ترموستات مشخص می شود،در آبگرمکن برقی ترموستات کنار دستگاه نیاز به افزایش دما را نشان می دهد. در مدل های گازی نیز بعلاوه سنسور جیوه،سنسوری بنام ترموکوپل نیز وجود دارد که جریان گاز رو کنترل می کند. وقتی ترموستات دمای پایین رو نشان می دهد،چراغ خلبان روشن می شود و باعث گرم شدن آب می شود و وقتی آب به دمای مورد نظر رسید،ترموستات جریان گاز را قطع می کند.

رایج ترین مسایل آبگرمکن چه چیزهایی هستند و چگونه برطرف می شوند؟

اولین مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که با نگهداری منظم از آبگرمکن می تونید طول عمر آن را افزایش دهید و از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

آب گرم کافی نیست

آب گرم کافی ندارید. این مشکل معمولا در آپارتمان ها وجود دارد،بدلیل استفاده زیاد افراد از منبع. یکی از راه کارهایی که می توانید برای این مشکل انجام دهید تنظیم دما در بخاری و نیم ساعتی صبر کنید. اگر مشکل آبگرمکن به این طریق حل نشد لازم است حتما یک تکنسین خبر کنید.

درجه حرارت آب

درجه حرارت آب را تغییر دهید. حتما برای شما پیش آمده که دمای آب دوش سرد یا خیلی گرم می شود. این موضوع می تواند نشان دهنده مشکل در آبگرمکن باشد. ابتدا می توانید برای رفع این مشکل دمای آب را تنظیم کنید،اگر هنوز این مشکل ادامه داشت احتمالا نیاز به تعویض ترموستات یا آبگرمکن باشد. این قضیه ممکن است بخاطر ظرفیت آبگرمکن هم باشد که نسبت به تعداد افراد ظرفیت مناسبی انتخاب نشده است.

نشتی آب

نشتی آب در آبگرمکن می تواند بسیار خطرآفرین باشد. نشتی را می توان با محکم کردن پییچ و اتصالات هم برطرف کرد،اما اگر برطرف نشد نشتی آب جدی تر بوده و نیاز به تکنسین برای بررسی آبگرمکن خود دارید. در کل برای بررسی وسایل گرمایشی لازم است وسایل را خاموش کرده و منتظر شوید تا سرد شود.

آبگرمکن-عملکرد آبگرمکن-انواع آبگرمکن-نشتی آب آبگرمکن-ظرفیت آبگرمکن-مشکلات رایج آبگرمکن-خرید آنلاین آبگرمکن-آبگرمکن قیمت مناسب-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

آب زنگ زده

آب زنگ زده یا بدبو می تواند نشانه وجود باکتری در مخزن آبگرمکن شما باشد. برای اینکه متوجه شوید مشکل از مخزن است یا خیر ابتدا باید آب را سرد کنید،اگر هنوز این مسئله هنوز ادامه دار بود احتمالا منبع آب شما مشکل دارد.

جریان آب ضعیف

جریان آب ضعیف ممکن است بدلیل وجود رسوب در مخزن یا لوله های آبگرمکن باشد.

چرا رفع مشکل در آبگرمکن مهم است؟

اهمیت ندادن به خرابی در آبگرمکن خیلی خطرناک است. ممکن است دستگاه شما بر اثر فشار زیاد منفجر شده یا رسوب بیش از حد تولید کند.

آبگرمکن-عملکرد آبگرمکن-انواع آبگرمکن-نشتی آب آبگرمکن-ظرفیت آبگرمکن-مشکلات رایج آبگرمکن-خرید آنلاین آبگرمکن-آبگرمکن قیمت مناسب-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

اگر آبگرمکن شما شکسته باشد قبض برق و گاز شما را بالا می برد،زیرا برای گرم کردن آب انرژی بیشتری مصرف می کند.

زمان مناسب برای تعویض بخاری چه موقع است؟

طول عمر آبگرمکن ها بین 8 تا 10 سال می باشد. اما این زمان می تواند بسته به مدل آبگرمکن کم یا زیاد شود. گاهی اوقات آبگرمکن قدیمی شما فقط نیاز به تعویض قطعه ای کوچک خواهد داشت. بررسی آبگرمکن و تصمیم گیری اینکه آیا قادر به ادامه کار خواهد بود یا خیر،وظیفه تکنسین های مربوطه می باشد.

مقالات مرتبط دیگر:

آبگرمکن های دیواری