نگهداری سیستم های تهویه مطبوع تجاری و مسکونی امری بسیار مهم است. اگر می خواهید دستگاه شما همیشه در بالاترین سطح عملکرد و کارآمدی باشد سرویس و نگهداری منظم این سیستم ها را فراموش نکنید. بدون بررسی و نگهداری های منظم فرسودگی در دستگاه زودتر از آنچه باید اتفاق خواهد افتاد. یکی از مهم ترین بخش های تهویه مطبوع که باید بطور منظم سرویس شود تمیز کردن کویل های تهویه مطبوع می باشد.

_عملکرد سیستم های تهویه مطبوع با کویل های تمیز در مقابل کویل های کثیف باورنکردنی است. کویل های کثیف عملکرد سیستم را کاهش داده و راندمان آن را پایین می آورد،در این صورت دستگاه باید برای رسیدن به حد مطلوب انرژی بیشتری صرف کند.صرف انرژی بیشتر برابر است با قبض های بالاتر و فرسودگی زودتر سیستم های تهویه مطبوع. کویل های کثیف علاوه بر پایین آوردن سطح کارایی،کیفیت هوای تنفسی را نیز پایین می آورد.

کویل-کویل کثیف-کویل تمیز-تمیز کردن کویل-خرید آنلاین تهویه مطبوع-یابان

_کویل های کثیف بر میزان رطوبت دستگاه تاثیر گذاشته و بستر لازم برای رشد باکتری ها را بوجود می آورد. کویل های کثیف بر عملکرد سایر قطعات دستگاه نیز تاثیر گذاشته و باعث خرابی و نیاز به تعمیر زودرس سیستم شما خواهند شد.

کویل تهویه مطبوع-خرید آنلاین کولر-یابان

_ تمیز کردن کویل در صرفه جویی در انرژی نیز تاثیر بسزایی دارد. صرف انرژی در کویل های کثیف باعث مصرف انرژی بیشتر نسبت به کویل های تمیز هستند. کویل های کثیف می توانند باعث از دست رفتن 30 درصد انرژی سرمایشی و گرمایشی دستگاه باشند.

جهت سرویس کولر و کویل باید از تکنسین های مربوطه کمک بگیرید. تکنسین های حرفه ای گرد و غبار ها را از دستگاه پاک کرده بدون اینکه به کویل و سایر قسمت های مربوطه صدمه ای وارد کنند. تمیز کردن کویل باعث جریان بهتر هوای ورودی،کاهش مصرف انرژی،بهبود کیفیت هوای تنفسی و راندمان بالا در سیستم های تهویه مطبوع خواهد بود.

مقالات مرتبط دیگر:

انواع کویل در سیستم های تهویه هوا