سیستم های خنک کننده در طول تابستان برای ایجاد سرمایش روشن می مانند، برای همین احتمال خرابی در این سیستم ها بالا می رود. گاهی عواملی باعث می شوند تا سیستم شما مجبور شود بیشتر از حد معمول برای خنک کنندگی تلاش کند، در ادامه مواردی که ممکن است باعث این فشار بیش از حد شود را برایتان شرح خواهیم داد.

تعویض فیلتر

احتمالا می دانید که برای سالم ماندن سیستم خنک کننده لازم است که هر سال آن را سرویس کنید. اما فیلتر دستگاه های تهویه مطبوع باید بیشتر از یک بار در سال تعویض شوند. اگر سیستم مرکزی شما مرتباً در حال کار کردن است، ممکنه یک بار در ماه به فیلتر جدید احتیاج داشته باشه. در غیر این صورت، تعویض فیلتر هر سه ماه یکبار باید کافی باشد.

فیلتر تهویه مطبوع-تعویض فیلتر تهویه مطبوع-یابان

تنظیم ترموستات

شما می توانید ترموستات خود را تنظیم کنید که به طور خودکار در ساعاتی که خانواده شما در خانه هستند ، دمای خود را افزایش داده و هنگامی که نیستید، آن را کم کند. این می تواند به کاهش تنظیمات مکرر ترموستات کمک کند، این اتفاق معمولا هنگامی می افتد که اعضای مختلف خانواده بدون مشورت با یکدیگر دما را تغییر دهند. هنگامی که درجه حرارت اغلب بالا و پایین می رود و مجدداً از به دمای تنظیم شده بر می گردد، AC شما مجبور به کار سخت تر خواهد شد.

ترموستات تهویه مطبوع-تنظیم ترموستات-یابان

پنجره های قدیمی

ممکن است به نظر برسد که پنجره ها نمی توانند ربطی به کارایی سیستم خنک کننده شما داشته باشند. اما در واقع، اگر شما دارای پنجره های قدیمی هستید، آنها می توانند سیستم خنک کننده شما را مجبور به کار سخت تر کنند و باعث شوند طول عمر آن ها کم شود. در خانه ای که نشت هوا وجود داشته باشد باعث می شود هوای گرم از فضای باز وارد شود و سیستم تهویه مطبوع شما را به کار اضافه کاری سوق دهد. اگر از پنجره های دو جداره و استاندارد استفاده نمی کنید، بهتر است هر چه زودتر برای تعویض آن ها اقدام کنید. اینکار می تواند مانند یک سرمایه گذاری اولیه باشد، پنجره های جدید منجر به صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت می شوند.

پنجره های قدیمی-عبور هوا از پنجره-یابان

جهت خرید آنلاین انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی خانگی و تجاری، می توانید به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس خاصل فرمایید.

مقالات مرتبط دیگر:

اهمیت فیلتر در سیستم های تهویه مطبوع

بهترین سیستم های تهویه مطبوع مسکونی