پمپ حرارتی کاربرد تهویه مطبوع،سرمایشی و گرمایشی داشته. پمپ های حرارتی در مصارف صنعتی کاربرد داشته و همچنین برای تامین آب گرم در ساختمان های تجاری و مسکونی نیز استفاده می شوند. این سیستم ها به دلیل بازدهی بالا بسیار پر طرفدار هستند. در اینجا نکات مفیدی درباره پمپ های حرارتی را برای شما آورده ایم:

1_زمانی که قصد بالا بردن درجه حرارت را دارید،آن را دو درجه دو درجه بالا ببرید،اگر بالا بردن درجه حرارتی را سریع انجام دهید موجب یخ زدگی در پمپ حرارتی خواهد شد.

2_باید ترموستات را در دمای ثابت نگه دارید.

3_در فصل زمستان اگر در قسمت های مختلف پمپ حرارتی شاهد بخار یا یخ زدگی شدید نگران نباشید زیرا طبیعی می باشد.

4_تعویض فیلتر در پمپ های حرارتی را فراموش نکنید. سعی کنید فیلترها را سه ماه یک بار تعویض کنید زیرا فیلتر کثیف می تواند مشکلاتی را برای دستگاه شما ایجاد کند.

فیلتر پمپ حرارتی-تعویض فیلتر-یابان

5_از ترموستات های قابل برنامه ریزی که مخصوص پمپ حرارتی هستند استفاده کنید.

6_پمپ های حرارتی در دمای سخت و شدید کارایی بالایی ندارند. در این موارد یه منبع گرمای دیگر کمک خواهد کرد اما به اندازه دیگ بخار به شما گرما نمی دهد.

7_اگر در زمستان روی پمپ حرارتی با برف و یخ پوشانده شود،بهتر است برای کارایی بالاتر ترموستات را خاموش کرده و برف ها و یخ ها را بردارید. برای آب شدن برف و یخ خا می توانید از آب گرم استفاده کنید.

8_برای از بین بردن یخ در کویل های پمپ حرارتی به هیچ عنوان از اشیاء تیز استفاده نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به سیستم شما خواهد شد. بعد از آب شدن یخ ها می توانید ترموستات را روشن کنید،اگر دوباره با یخ زدگی در کویل ها مواجه شدید لازم است تا با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

یخ زدگی کویل پمپ حرارتی-یابان

9_نشت آب در یونیت خارجی پمپ های حرارتی در زمستان زمانی که منجمد شود جلوی جریان هوا را می گیرد و باعث یخ زدگی در کل واحد می شود.

نشت آب در یونیت خارجی-یخ زدگی یونیت-پمپ حرارتی-یابان

مقالات مرتبط دیگر:

نگهداری کویل در سیستم های تهویه مطبوع

نگهداری دیگ بخار

علت نشت آب در کولرگازی