روش های تصفیه و نوع فیلتر مصرفی در تصفیه آب های خانگی،براساس معیارهای مختلفی تعیین می شود. تعدادی از این عوامل عبارتند از خواص بیوشیمیایی آب،فشار آب،بودجه در نظر گرفته شده،مواد و مشخصات لوله. در اینجا تعدادی از انواع فیلترهای آب با کاراییشان را برایتان شرح میدهیم:

نحوه کار انواع فیلترهای آب

_فیلتر آلومینای فعال شده: آلومینای فعال یکی از انواع فیلترهای آب است که از اکسید آلومینیوم ساخته شده و کار حذف فلوروئید،آرسنیک و سلنیوم را انجام می دهد. آلومینا بدلیل داشتن منافذ زیادی که در سطح خود دارد میتواند تا 99 درصد غلظت فلوراید را کاهش دهد. این فیلتر مقرون بصرفه میباشد.

_فیلتر کربن: یکی دیگر از انواع فیلترهای آب فیلتر کربن میباشد. در کربن فعال تعداد منافذ به حداکثر رسیده است و آلاینده های اب درون این منافذ گرفتار میشوند. جذب بالای فیلتر کربن باعث از بین بردن ترکیبات عالی و بیرون کشیدن کلر در آب است. فیلتر کربن را میتوان در اکثر دستگاه های تصفیه آب کوچک و بزرگ پیدا کرد.مزایای فیلتر کربن:

از بین بردن کلر،رسوب و آلاینده ها

بهبود طعم و بوی آب

قیمت مناسب

بدون نیاز به برق

از معایب فیلتر کربن اینست که نمیتواند مواد معدنی و نمک را از بین ببرد.

_فیلتر سرامیک: این فیلتر از سرامیک ساخته شده و منافذ کوچک و زیادی دارد و وقتی آب از این منافذ عبور میکند این فیلتر به هر چیزی که بزرگتر از منافذش باشد اجازه ی عبور نمیدهد. کاربرد فیلتر سرامیک برای از بین بردن باکتری و نفوذ جلبک به آب است. مزایای فیلتر سرامیک:

ارزان

نصب و استفاده آسان

ماندگاری طولانی

بدون نیاز به برق

نکته*این فیلتر نمیتواند جلوی ورود ویروس ها را بگیرد

فیلتر سرامیک-تصفیه آب-تصفیه آب خانگی-قیمت تصفیه آب-انواع تصفیه آب-فیلترهای تصفیه آب-یابان-فروش آنلاین انواع تاسیسات و مصالح ساختمانی

_فیلتر اسمز معکوس: در این روش آب را از غشایی با منافذ کوچک عبور میدهند،این منافذ آب را از خود عبور داده و آلودگی ها را نگه میدارند. این مدل فیلتر اثربخشی بسیار بالایی داشته و باعث از بین رفتن انگل ها و ویروس ها،فلزات سنگین و مواد شیمیایی میشود که میتواند انتخاب آگاهانه ای برای خانوارها باشد. این فیلتر به فشار آب بالا نیاز دارد و تنها یک سوم آب را تصفیه میکند و مابقی هدر میرود.

_فیلتر ماوراء بنفش: این فیلترها از نور ماوراء بنفش برای کشتن میکروارگانیسم ها استفاده می کنند. این فیلتر برای از بین بردن انگل،باکتری و ویروس استفاده میشود. معایب فیلتر ماوراءبنفش:

گران بودن آن

نیازمند انرژی برای کار میباشد

آلودگی های غیرزنده مانند مواد معدنی و فلوراید را حذف نمیکند

_تقطیر آب: تقطیر آب فرآیندی از تصفیه آب با راندمان بالا میباشد. به این صورت که آب در بخار جوشانده میشود و به شکل مایع خنک شده و در یک ظرف تمیز جمع میشود. مزایای روش تقطیر آب:

اکثر آلاینده ها و باکتری ها را میکشد

طعم و بوی آب را بهبود میبخشد

*معایب این روش سرعت کند آن و کار کردن با برق میباشد.

 **قیمت دستگاه تصفیه آب با توجه به کارایی و نوع آن ها متفاوت میباشد. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستگاه های تصفیه آب و کارایی هر کدام با کارشناسان یابان تماس حاصل فرمایید.