دستگاه جوشکاری برای اتصال مواد و وسایل به یکدیگر استفاده شده و طرز کار آن به این صورت است که با حرارت قطعات فلزی را ذوب کرده و به یکدیگر متصل می کند،این قطعات پس از خنک شدن به هم میچسبند. مواد مختلفی را می توانیم به وسیله دستگاه جوش به هم متصل کنیم اما بهترین این مواد فلز است. ماشین های جوشکاری را عمدتا در محیط های صنعتی،کارگاه ها و برای مواردی نیز در خانه ها استفاده می کنند.به طور کلی برای جوشکاری سه روش اصلی وجود دارد:

دستگاه جوشکاری TIG

دستگاه جوشکاری TIG تمیزترین جوشکاری های موجود را ارائه می دهد و معمولا برای وسایل نقلیه مانند خودرو و موتور سیکلت استفاده می شود. مهره جوش های این دستگاه جوشکاری بسیار نازک و دقیق هستند.

خرید دستگاه جوشکاری

جوش قوس الکتریکی

جوش قوس الکتریکی یکی از متداول و محبوب ترین انواع جوشکاری می باشد. این دستگاه با استفاده از انرژی الکتریکی یک قوس الکتریکی بین فلز و الکترود ایجاد می کند. این مدل دستگاه بسته به نوع الکترود مورد استفاده دارای انواع مختلفی است:

_جوشکاری قوس الکتریکی هسته ذوب شده

_ جوشکاری قوس زیر آب

_ جوشکاری گاز قوس فلزی

_ جوشکاری قوس دستی فلز

_ جوشکاری قوس گاز تنگستن

جوش قوس الکتریکی

جوشکاری MIG

جوشکاری mig همان جوشکاری قوس فلزی گاز است. در این دستگاه الکترود با فلز مورد جوش قوس داده میشود و سپس جوش میخورد. مزیت استفاده از این دستگاه جوش این است که دو فلز نازک و ضخیم را می توان با آن جوش داد.

MIG دستگاه جوش

جوشکاری الکترود

جوشکاری الکترود روندی ساده و کارآمد دارد. این نوع جوشکاری از قدیمی ترین انواع جوشکاری است و برای جوشکاری مواد ضخیم مناسب است. جوشکاری الکترود به دلیل مقاوم بودنش در ساخت و ساز کاربرد دارد.

جوشکاری الکترود-قیمت دستگاه جوشکاری

 

جهت خرید آنلاین دستگاه جوشکاری،تاسیسات،دکوراسیون،ابزارآلات و مصالح ساختمانی می توانید به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط:

دستگاه CNC چیست؟