آجرها از خاک رس ساخته شده و بوسیله حرارت پخته میشوند. آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که میتواند جایگزین مناسبی برای سنگ طبیعی است. آجرهایی که برای کف استفاده میشوند از ترکیب چندین خاک رس بوسیله آهن و شیل تشکیل شده و بافت متراکم تری دارد. آجر کف بسیار مقاوم است و در مقابل احساس گرمی ای که به فضای خانه خواهد داد،برای هر خانه و فضایی مناسب نیست.

آیا استفاده از آجر کف برای خانه مناسب است؟

این آجرها بیشتر برای اتاق های غیررسمی مانند گلخانه ها،پاسیو و مکان های لباسشویی مناسب هستند. آجر کف در زمستان کفی سرد را در منزل ایجاد می کند که می توانید با سیستم های گرمایش از کف این مشکل را حل کنید. همچنین باید نگران شکستن اجسام با افتادن بر روی زمین نیز باشید زیرا آجر کف بسیار سفت و سخت می باشد. بهتر است دوغاب این ماده را هر چند سال یکبار تمدید کنید.

تعمیر و نگهداری آجر کف

آجر کف یک بافت مقاوم و بادوام را برای کف ایجاد می کند و در طول زمان نیاز به تعمیرات کمتری پیدا می کند. تنها مشکلی که اجر کف برای خانه ایجاد می کند لکه پذیری بالای این ماده است که باید با پوشش هایی مانند اکرلیک یا پلی اورتان پوشیده شده و درزگیری شود. اینکار علاوه بر ایجاد سطحی براق،رنگ آجر را تیره تر کرده و باعث حفاظت آن در برابر لکه ها میشود.

نصب آجر کف-آجر کف

مزایای آجر کف

مقاومت بالا

مقاوم در برابر آتش

ایجاد فضایی گرم

سطح آن لغزنده نمیباشد

معایب آجر کف

سطح سرد و سخت

حساس در مقابل لکه ها

نیاز به آب بندی

نصب آجر کف

نصب آجر کف نیز همانند سنگ و کاشی و سرامیک انجام میشود،به این صورت که بتدا کف را یک لایه سیمان پوشانده و بعد آجر را بوسیله چسب تنظیم نازک بر روی سیمان میچسبانند. فضای خالی بین آجرها را بوسیله دوغاب پر میشود.

دکوراسیون با آجر کف

آجر فضایی گرم و به قول معروف روستایی را ایجاد می کند که مناسب هر خانه ای نمی باشد. آجر کف به دلیل نسوز بودن مناسب برای استفاده در اطراف شومینه و اجاق ها و ورودی ها می باشد. آجر ها می توانند بافتی پر از گرما،رنگ و محیطی صمیمی را برای شما ایجاد کند.

خرید آجر کف-قیمت آجر کف

هزینه خرید و نصب آجر کف

هزینه خرید و نصب آجر کف نسبت به متریال هایی مانند سنگ و کاشی و سرامیک ارزان تر بوده و اگر بودجه کمی برای کف سازی در نظر گرفتید،این متریال برای شما مناسب است.

 

جهت خرید آنلاین مصالح ساختمانی ، دکوراسیون ، تاسیسات و ابزارآلات می توانید به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کاشناسان ما تماس حاصل فرمایید.