دانشمندان روشی را برای بازیافت بتن استفاده نشده با چوب دورانداخته مورد بررسی قرار داده اند. با این روش مصالح ساختمانی جدید با مقاومت خمشی بالاتر از بتن اصلی بدست می آورند. ممکن است این روش به تولید کمتر کربن نیز کمک کند. آنها دریافتند که نسبت صحیح ورودی ها میتواند یک ساختمان جدید با مقاومت خمشی بیشتر از بتن اصلی بوجود بیاورند.

مزایای این روش میتواند:

کاهش چشمگیر هزینه های ساختمانی

کاهش انتشار کربن را بدنبال داشته باشد.

بتن از اصلی ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت و ساز مدرن میباشد که در سازه هایی بزرگ و عظیمی مانند آسمان خراش ها،پل ها و خانه ها مورد استفاده قرار میگیرد. بتن از دو بخش مصالح که معمولا از سنگ ماسه و سنگ خورد شده بعلاوه سیمان تشکیل شده است و این تولید سیمان است که باعث انتشار مقدار زیادی دی اکسید کربن میشود.

در این روش جدید نسبت مخلوط دما،فشار،مدت زمان فشار دادن و میزان آب یافتن مقدار مناسب بتن و چوب بازیافتی برای بدست آمدن بتن با مقاومت بالا بسیار موثر است. چوب سختی خود را از لیگنین میگیرد که پلیمرهای آلی کاملا متصل به هم هستند. لیگنین شکاف های موجود در بتن را پر میکند و هنگام مخللوط شدن با بتن زباله و گرم شدن بعنوان چسب عمل میکند،که این مقاومت در فشار،دمای بالاتر و فشرده شدن بیشتر نیز میشود. این روش حرکت به سمت ساخت و ساز سبز و اقتصادی را ترویج میدهد که هم زباله هایی بتنی و میزان چوب دور ریخته را کاهش میدهد و هم به تغییرات آب و هوایی کمک میکند.

بتن-انواع بتن-کاربرد بتن-مزایای بتن-معایب بتن-خرید بتن-بتن بازیافتی-بتن مقاوم-قیمت بتن-بتن و سیمان-مصالح ساختمانی-یابان-فروش آنلاین

به احتمال زیاد این بتن قابل تجزیه زیست تخریب پذیر میباشد زیرا زباله های بتن به چوب میچسبند. این روش شاید برای سایر مواد گیاهی دور ریختنی نیز جواب بدهد و بتواند بتن های مقاوم تری با قابلیت سازگار بودن با طبیعت ایجاد کند.