صرفه جویی در مصرف برق،چیزی است که همه ما اغلب در منزل آن را بدرستی اجرا می کنیم. در مقابل،جزو آخرین مواردی است که افراد در محل کارشان به آن فکر می کنند. شاید دلیل آن این باشد که نمی توانند کنترلی بر نحوه استفاده از انرژی در محل کار داشته باشند. اما می توان با روش هایی غافلگیر کننده این مشکل را حل کنیم.

تغییر تنظیمات کامپیوتر

تغییر تنظیمات کامپیوتر،می تواند در صرفه جویی در مصرف برق کارآمد باشد. کامپیوتر شما در طول روز انرژی زیادی مصرف می کند،اما می توانید با تغیراتی ساده آن را کاهش دهید. مثلا زمانی در روز که برای صرف ناهار میز خود را ترک می کنید،کامپیوتر را تنظیم کنید که وقتی در مدت زمانی مشخص از آن استفاده نشد به حالت خواب زمستانی برود. علاوه بر این حتما در انتهای روز از خاموش بودن کامپیوتر اطمینان حاصل کنید.

صرفه جویی در مصرف برق-پله به جای آسانسور-صرفه جویی در مصرف برق در محل کار-بهره وری انرژی در محل کار-بهره وری انرژی-خرید آنلاین ملزومات صنعت ساختمان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

استفاده از پله ها به جای آسانسور

استفاده از پله ها به جای آسانسور،باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود. مطمئنا در هر سن و سالی که باشید آسانسور را به بالارفتن از پله ترجیح می دهید. استفاده از پله ها هم به شما کمک میکند تا پاها بعد از نشستن طولانی بر روی صندلی اندکی نرمش کنند و هم باعث صرفه جویی در انرژی می شود.

صرفه جویی در مصرف برق-پله به جای آسانسور-صرفه جویی در مصرف برق در محل کار-بهره وری انرژی در محل کار-بهره وری انرژی-خرید آنلاین ملزومات صنعت ساختمان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

آشپزخانه کارآمد

آشپزخانه کارآمد چیست؟ بعنوان مثال در این آشپزخانه،برای صرفه جویی در مصرف برق از ماکروویو به جای اجاق گاز استفاده می کنند. ماکروویوها حدود 50 تا 65 درصد انرژی کمتری از اجاق گاز مصرف می کنند. به تازگی مردم درک کرده اند که حفظ محیط زیست از هر طریقی برای انسان امری ضروری است. مردم مدام در تلاشند تا در بهره وری انرژی سهمی داشته باشند. با صرفه جویی در مصرف برق در محل کار،می توانیم روزانه انرژی زیادی را ذخیره کنیم.

مقالات مرتبط دیگر:

آیا کولر پنجره ای برق زیادی مصرف می کند؟

چطور اتلاف انرژی توسط کانال های کولر را به حداقل برسانیم؟

میزان برق مصرفی اسپلیت و کولر گازی به چه عواملی بستگی دارد؟