سیستم های سرمایشی دارای انواع مختلفی هستند با مزایا و معایب متفاوت. برخی کولرها در آب و هوای گرم و مرطوب کارایی خوبی ندارند،همچنین هزینه برق مصرفی آنها نیز بسیار بالا می شود. برای راهنمایی جهت خرید کولر مناسب مناطق مرطوب به ادامه مطلب توجه کنید:

_سیستم های تهویه مطبوع تبخیری مانند کولر آبی،در شرایط گرم و مرطوب به هیچ وجه توصیه نمیشود،زیرا طرز کار آنها با کشیدن هوای تازه و عبور آن از یک لایه مرطوب برای خنک کردن میباشد و با وجود هوایی که خود دارای رطوبت باشد،این سیستم درست کار نخواهد کرد. در کولرگازی ها مناسب ترین گزینه اسپلیت می باشد که مناسب دفاتر و خانه هاست. اسپلیت در مناطق مرطوب هوای خنک و قبض برق پایینی را به شما می دهد.

اسپلیت مناسب ترین گزینه مناطق مرطوب

در آب و هوای گرم و مرطوب استفاده از اسپلیت مناسب و مقرون بصرفه می باشد. هنگام نصب اسپلیت در این مناطق حتما مطئن شوید که یونیت خارجی به خوبی به دیوار لنگر گرفته باشد. اسپلیت ها در این شرایط آب و هوایی باید بطور مرتب سرویس شوند تا از ورود حشرات و موجودات ریز که باعث اختلال در سرمایش می شوند جلوگیری شود. سیستم های دارای چرخه معکوس(گرمایشی) در این آب و هوا کارایی نداشته و توصیه نمی شود.

خرید کولر-کولر مناسب آب و هوای مرطوب-اسپلیت-داکت اسپلیت-انواع کولر-راهنمای انتخاب کولر مناسب-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت ها تقریبا برای هر شرایط آب و هوایی توصیه می شوند. هزینه نصب اولیه داکت اسپلیت ها شاید کمی بالا باشد اما بدلیل استفاده از یک سیستم برای خنک کردن تمام منزل با ایجاد کانال هایی برای هر اتاق هزینه مصرفی کمتری خواهند داشت.

خرید کولر-کولر مناسب آب و هوای مرطوب-اسپلیت-داکت اسپلیت-انواع کولر-راهنمای انتخاب کولر مناسب-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و ومصالح ساختمانی

سیستم های پرتابل یا پنجره ای

کولرهای پرتابل ارزان بوده  و قابل حمل می باشند،در کل راه حل خوبی هستند زیرا فقط اتاق مورد نظر را خنک می کنند اما عیب این سیستم ها این است که قدرت و انرژی زیادی ندارند.