آیا تاکنون اسم سیستم های گرمایشی هیبریدی به گوشتان خورده است؟ آیا می دانید این سیستم ها چه خصوصیاتی دارند؟ برای چه آب و هوایی مناسب هستند؟ در ابتدا باید بدانید که چه سیستمی برای خانه و محل زندگی شما مناسب است؟ چیزی که واضح است این است که شما باید سیستم گرمایشی مناسب برای آب و هوای خود در را نظر بگیرید. سیستم گرمایشی برای خانه های مختلف،متفاوت است،برای همین باید عوامل زیر را در نظر بگیریم:

_سوختی که برای سیستم های گرمایشی در منطقه شما به راحتی در دسترس هستند چیست؟ هزینه انواع سوخت و بازار هر کدام را برای خود مشخص کنید.

_چقدر می خواهید برای سیستم گرمایشی خود هزینه کنید؟ آیا می خواهید در این خانه طولانی مدت زندگی کنید؟ اگر این است باید سیستمی انتخاب کنید که در صرفه جویی در انرژی به شما کمک کند.

_آب و هوای منطقه زندگی خود را در نظر بگیرید. شما باید سیستم گرمایشی ای انتخاب کنید که بتواند در آب و هوای مختلف بار را تحمل کند.

دو سیستم پمپ حرارتی و گاز طبیعی از رایج ترین سیستم های گرمایشی مورد انتخاب مردم می باشند،اما گزینه سومی که می توانید جایگزین این دو کنید سیستم های گرمایشی هیبریدی هستند.

سیستم گرمایشی هیبریدی چیست؟

سیستم گرمایش هیبریدی به عنوان سیستم های دوگانه سوخت نامیده می شوند. این سیستم ها،سیستم های گرمایش ترکیبی هستند. سیستم گرمایش هیبریدی باعث صرفه جویی در هزینه و انرژی می شود و می تواند جایگزین مناسبی برای سیستم های سنتی باشد. این سیستم بهترین ها را از سیستم پمپ حرارتی و گاز طبیعی ترکیب کرده است. سیستم های هیبریدی نیاز به کنترل خاص برای کارآمدی خود دارند. پمپ حرارتی در بیرون خانه نصب شده و کویل های تبخیری و کوره گاز طبیعی در قسمت داخلی قرار گرفته و با ترموستات کنترل می شود.

سیستم گرمایشی هیبریدی چیست-خرید آنلاین-یابان

پمپ حرارتی در این سیستم ها مانند کندانسور در سیستم های تهویه مطبوع عمل می کند. تفاوت این دو در این است که پمپ حرارتی توانایی معکوس کردن جریان مبرد و جذب گرمای بیرون را دارد،سپس این گرما را انتقال داده و به خانه می رساند. این واحد قابلیت انتقال گرما و سرما را دارد. میزان کارایی پمپ حرارتی به دمای هوا در بیرون بستگی دارد،هر چقدر هوای بیرون گرمتر باشد این پمپ کارامد تر است. کوره گاز بعنوان منبع ثانویه ای کارآمد در سیستم گرمایش هیبریدی استفاده می شود. ترموستات سوخت دوگانه از دیگر اجزای این سیستم ها هستند که برای کنترل گرمایش استفاده می شوند. کار این ترموستات این است که در درجه حرارتی معین،سیستم را از پمپ حرارتی به گاز تغییر دهد و بالعکس. این درجه حرارت معین بستگی به میزان گاز و برق متغیر است.

سیستم گرمایش هیبریدی-ترموستات سیستم گرمایشی هیبریدی-یابان

نکاتی درباره سیستم های گرمایش هیبریدی

مزیت سیستم گرمایشی هیبریدی همگام بودن آن با طبیعت است و  همچنین از هر منبعی که برای شما کارآمدتر باشد بطور خودکار استفاده می کند. معمولا از پمپ حرارتی در روز و کوره گاز در شب و صبح استفاده می کند،با این وجود گاز طبیعی و هزینه کمتری را استفاده می کنید. قیمت سیستم گرمایشی هیبریدی شاید در تجهیزات و نصب بالاتر باشد،اما با صرفه جویی ای که در انرژی دارد بصرفه خواهد بود. در آخر توجه داشته باشید که محاسبه افت و اندازه گیری دمای خانه شما به درستی انجام شود تا بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

 مقالات مرتبط دیگر:

تعمیرات وسایل گرمایشی در فصل بهار