اسپلیت و کولرگازی در سال های اخیر،نسبت به سایر دستگاه های تهویه مطبوع از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. زیرا این سیستم ها نیازی به مجاری هوا نداشته و نصب آسانی دارد. نصب این سیستم ها برای شما مزایای فراوانی دارد اما در صورت نصب نادرست کولر گازی،اشکالاتی به وجود می آورد. در صورتی که نصب کولر گازی توسط یک تکنسین حرفه ای انجام نشود دستگاه دچار مشکلاتی می شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

نشت آب در پشت هواگیر

سیستم های اسپلیت و کولر گازی دارای دو یونیت داخلی و خارجی می باشد که هر کدام از آن ها دارای یک سری اتصالات،لوله ها،خط برق،مبرد و خط میعانات می باشد. خط میعانات لوله ای است که از طریق آن آب اضافی که از فرآیند خنک کنندگی باقی می ماند به داخل خانه نشت نکرده و به بیرون منتقل می شود. اگر این خطوط دچار نشتی شوند آب بین دیوار و یونیت نشت کرده و باعث نم کشیدن دیوار و صدمه به آن می شود که در نتیجه آن هواساز نیز قطع خواهد شد. اگر نم و رطوبت دیوار را مشاهده کردید حتما با یک تکنسین برای رفع این مشکل تماس بگیرید.

نشت آب در کولر گازی-خرید آنلاین کولر گازی-یابان

نشت مبرد

نشت مبرد در این سیستم ها به دلیل طراحی و قرارگیری آن ها بر روی دیوار،می تواند خطراتی برای شما توسط این ماده شیمیایی ایجاد کند. اگر متوجه مشکلاتی از قبیل قدرت خنک کنندگی پایین،یخ زدگی کویل ها و رطوبت موجود در هوا شدید،جهت بررسی کولر سریعا اقدام کنید.

نشت مبرد-مبرد در کولر گازی-خرید آنلاین کولر-یابان

یونیت شکسته

شکستگی در دستگاه مدتی پس از نصب خود را نشان می دهد،اما باید بدانید که این شکستگی در ابتدا وجود داشته یا موقع نصب این اتفاق افتاده است. خبر خوب این است اگر یونیت هواساز کولر گازی شما شکسته شود به هر دلیلی اعم از نصب نامناسب،موتور یا خرابی در طول زمان بقیه قسمت ها همچنان به کار خود ادامه می دهند.