کمپرسورها یکی از اجزاء اصلی در سیستم های تهویه مطبوع هستند. بیشتر مردم فکر می کنند که سیستم های خنک کننده هوای خنک را به خانه اضافه می کنند اما واقعیت این است که این سیستم ها بوسیله کمپرسور گرمای خانه را نیز خارج می کنند. چرخه عملکرد سیستم تهویه مطبوع بودن کمپرسور غیرممکن می باشد.

کار کمپرسور چیست؟

به طور کلی کمپرسور مبرد را فشرده می کند تا فشار مبرد افزایش پیدا کند. این مبرد به صورت یک گاز داغ رها می شود و به سمت کندانسور می رود و در آن جا فن ها هنگام بیرون آوردن گرما از مبرد،هوای خارج از کویل را خنک می کند. مبرد بعد از جذب مقدار مناسبی از گرما به شیر انبساط رفته،خنک می شود،تبدیل به گاز شده و به کویل های اواپراتور می رود. هوای گرمی که از محیط خانه گرفته می شود و روی کویل اواپراتور دمیده می شود،سرد شده و هوای اتاق را خنک می کند. پس از طی این فرآیند فشار مبرد کاهش یافته و فرآیند تکرار می شود.

عیب یابی کمپرسور

در هنگام بروز مشکل در کمپرسور،عملکرد کل سیستم افت پیدا می کند. با شناختن علائم مشکل و نگهداری منظم می توانید جلوی بروز خرابی و مشکل در کمپرسور تهویه مطبوع را بگیرید. گاهی تعمیر کمپرسور به حدی هزینه بر است که تعویض کل سیستم برای شما بهترین گزینه می باشد. برای اطلاع از میزان خرابی بهتر است با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا بتوانید بهترین تصمیم را در مورد دستگاه خود بگیرید.

شکستن کمپرسور-کار کمپرسور-یابان-خرید آنلاین

انواع کمپرسور

کمپرسورها دارای پنج نوع اصلی هستند که تفاوت آن ها در شیوه فشرده سازی مبرد هاست. پنج نوع از متداول ترین کمپرسورهایی که در سیستم های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

کمپرسور روتاری: کمپرسور روتاری بیشتر مناسب فضاهای کوچک بوده و در کولرگازی های پنجره ای استفاده می شود.

کمپرسور روتاری-یابان

کمپرسور اسکرال: کمپرسور اسکرال در بین سایر انواع کمپرسور از محبوبیت بیشتری برخوردار است،آن هم به دلیل اینکه در ساخت آن از قطعات متحرک کمتری استفاده شده است.

کمپرسور چیست-یابان-کمپرسور اسکرال

خرید تهویه مطبوع-یابان-کمپرسور اسکرال

کمپرسورهای برگشتی: کمپرسورهای برگشتی کاربردهای تجاری مسکونی و سبک دارند. مزیت این کمپرسورها قیمت مقرون به صرفه و تنوع آن هاست.

کمپرسورهای اسکرو: کمپرسورهای اسکرو کاربرد صنعتی داشته و بیشتر در کارخانه ها استفاده می شوند.

کمپرسور اسکرو-یابان

کمپرسور گریز از مرکز (سانتریفیوژ): این کمپرسور دارای چند قسمت متحرک بوده و بهترین گزینه برای خنک کردن ظرفیت های بالا می باشد.

 کمپرسور سانتریفیوژ-یابان