مدولار چیست؟

 مدولار که به عنوان ساختمان های پیش ساخته نیز شناخته می شوند سازه هایی هستند که از چندین بخش پیش ساخته،ساخته می شوند و به عنوان ماژوال(دیوار پیش ساخته) شناخته می شوند. این سازه ها در خارج از ساختمان نو تحت شرایط کارخانه ای ساخته میشوند. بسته به نوع طراحی ساختمان این ماژوال ها می توانند انباشته،در کنار هم یا در انتها مونتاژ شوند. مدولارها به وسیله ی همان مواد مورد استفاده در سازه های سنتی مثل چوب و بتن ساخته می شوند. این ساختمان ها در زمان کمتری ساخته شده و طراحی یکسان و یکپارچه ای دارند،در طول ساخت آن ها زباله های کمتری تولید می شود.

مدولار را می توان در طیف وسیعی از بخشها استفاده کرد و در واقع میتوانیم به جای ساخت و سازهای سنتی یا در کنار این ساخت و سازها از آن استفاده کنیم. به علاوه اینکه مدولارها امروزه در صنعت ساختمان جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند،که این را میتوان بدلیل قیمت دیوار پیش ساخته که به مراتب کمتر هست و هزینه های ساخت و ساز را به طرز چشمگیری پایین می آورد و نیاز به نیروی کار کمتری دارد. 

مدولار چیست-ساختمان های پیش ساخته-دیوار پیش ساخته-انواع مدولار-یابان-فروش آنلاین

انواع مدولار

دو نوع هستند : ساختمان های موقتی و ساختمان های دائم

یکی ساختمان هایی که به گونه ای طراحی شده اند که بصورت دائمی در محل نصب شوند و معمولا از ساختمان های موقتی بزرگتر هستند و می توانند در هر جایی استفاده شوند و به ساختمان هایی که قبلا ساخته شده اند نیز مونتاژ می شوند. موارد استفاده آنها در :

آپارتمان

ساختمان های اداری

مغازه ها و ...

مدولار چیست-ساختمان های پیش ساخته-دیوار پیش ساخته-انواع مدولار-یابان-فروش آنلاین

یکی دیگر برای ساختمان های قابل جابجایی که به طور کامل مدولار هستند. این ساختمان  ها طوری طراحی شده اند که بارها مورد استفاده مجدد قرار گیرند و از مزایای آن تحویل سریع،جابه جایی آسان  و هزینه کم برای تنظیم مجدد است. موارد استفاده آنها برای :

تسکین فاجعه

مسکن موقت کارگران

کلینیک های پزشکی

دفاتر سایت ساخت و ساز

مدولار چیست-ساختمان های پیش ساخته-دیوار پیش ساخته-انواع مدولار-یابان-فروش آنلاین

چرا دیوار و ساختمان های پیش ساخته بسازیم؟

از نظر ساختاری دیوارهای پیش ساخته قوی تر از دیوارهای داخلی ساختمان می باشد زیرا به گونه ای طراحی شده اند که بطور مستقل میتوانند فشار را تحمل کنند.

این ساخت و سازها امروزه رقیبی برای ساخت و سازهای سنتی می باشد و از آنجا که طراحان و کارفرمایان بدنبال سازه های پایدارتری هستند این دیوارهای پیش ساخته با کیفیت بالا،پایداری بیشتر و کارآمد تر هستند.