عایق XPS یا Extruded Poly Styrene،عایقی رطوبتی و حرارتی با عملکردی چند منظوره است و در ساخت و ساز از آن استفاده می شود. عایق XPS حالتی مانند فوم داشته و طبعا بسیار سبک می باشد. عایق های xps را به عنوان عایق صوتی و حرارتی در سقف،دیوارها،پی و فوندانسیون استفاده می شود. این فوم با ضخامت و اندازه های مختلف تولید می شود و می توان آن ها را به اشکال مختلف در آورد. عایق xps را می توان در تمامی ساخت های مسکونی و تجاری و اداری کوچک و بزرگ استفاده کرد. این عایق به صورت پیش ساخته تولید شده و شباهت های زیادی به عایق های icf دارند. با استفاده از فوم های xps در وقت،هزینه ها و نیروی کار صرفه جویی می شود.

عایق xps چیست-یابان

عملکرد عایق های XPS

عایق های xps از پلی استایرن اکسترود شده و در کارخانه ساخته می شوند و تفاوت این عایق با سایر محصولات مشابه خود در فرآیند اکسترود آن می باشد. این عایق همانطور که در بالا نیز اشاره شد می توانند از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و عایق حرارتی،صوتی و رطوبتی مقاومی هستند.

مزایای عایق XPS

_نصب آسان و وزن کم

_طول عمر بالا

_عایقی مناسب برای بالا بردن راندمان انرژی و دستدار محیط زیست

_عایقی مناسب برای جلوگیری از ورود حرارت،رطوبت و آلودگی صوتی

_مقاوم در برابر انواع حشرات و باکتری ها

_عایق xps جایگزینی مناسب به جای یونولیت،پشم سنگ و پشم شیشه می باشد

_این عایق مقاومت بالایی در مقابل آتش سوزی داشته و به قول معروف کندسوز هستند

_به دلیل اینکه این عایق ها پیش ساخته هستند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شده و می توان آن ها را به اشکال مختلف برش داد

کاربرد عایق xps-یابان

کاربرد عایق های XPS

عایق های xps یکی از پرکاربردترین عایق ها در صنعت ساختمان هستند که در انواع پروژه های مسکونی،تجاری و غیره استفاده می شوند. این عایق ها را می توان در نمای ساختمان،سردخانه،ساخت ساندویچ پانل ها،استفاده در کف،سقف و دیوارها استفاده کرد. عایق xps بدلیل مقاومت بالا نسبت به رطوبت برای عایق کاری زیرزمین گزینه بسیار مناسبی است.

عایق xps-یابان-ساخت و ساز

خرید عایق XPS

جهت خرید انواع عایق و دیوارهای xps و عایق icf به سایت مجموعه یابان مراجعه،یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.