Ups یک منبع تغذیه بدون وقفه است که جهت ایمن نگه داشتن رایانه ها و تجهیزات برقی در هنگام افت شدید انرژی در منبع برق اصلی استفاده میشود. Ups دارای چندین باتری می باشد که آن را شارژ می کند. طرز کار این منبع تغذیه به این صورت است که کنترل به باتری ها منتقل شده و باتری ها از طریق یک اینورتر تغییر ولتاژ داده و از DC به AC تبدیل میشوند.

سیستم ups می تواند بدون وقفه انرژی مورد نیاز را تامین کند. زمانی که ups می تواند انرژی دستگاه را تامین کند متفاوت است. مزیت این سیستم برای دستگاه این است که زمانی را به شما می دهد که بتوانید دستگاه را به صورت کنترل شده خاموش کنید.

یو پی اس-ups چیست

قطعات سیستم های UPS

باتری ها

شارژر باتری

سوییچ انتقال

اینورتر

SPD: این دستگاه به جهت محافظت از ups استفاده می شود. سیستم های ups دارای برخی محافظ ها می باشد اما این دستگاه برای افزایش عمر مفید ups استفاده می شود.

انواع سیستم های UPS

UPS آنلاین با دو تبدیل

این نوع یو پی اس بسیار کارآمد بوده و به عنوان مبدل مضاعف شناخته می شود. با این سیستم دیگر منبع اصلی برق منبع ورودی نیست و ups می باشد. کار این ups به این صورت است که زمانی که منبع ورودی روشن می باشد باتری ها شارژ شده و در زمان قطعی سوییچ انجام میشود. شما در زمان استفاده از این یو پی اس دیگر نمیتوانید از یو پی اس دیگری استفاده نمایید.

آنلاین ups-یو پی اس آنلاین

UPS آفلاین

ابن سیستم جزو متداول ترین سیستم های ups می باشد و برای سیستم های کوچک مانند کامپیوترها کارایی دارد. Ups آفلاین،آماده به کار می ماند تا زمانی که قطعی برق رخ دهد و آن زمان بکار بیفتد. لازم به ذکر است این یو پی اس قیمت مقرون بصرفه ای دارد.

یو پی اس آفلاین-ups آفلاین

UPS با خط تعاملی

این یو پی اس یک منبع تغذیه مناسب برای مشاغل و محیط های کوچک می باشد. این مدل ups می تواند به صورت خودکار افت یا افزایش فشار در دستگاه را شناسایی کرده و برای رفع آن اقدام کند.

خرید یو پی اس

 

خرید آنلاین تاسیسات ، مصالح ساختمانی ، دکوراسیون و ابزارآلات به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.