طراحی زنت (zent) مناسب با شرایط آب و هوایی ایران میباشد. این دستگاه دوکاره میباشد و میتوان آن را هم در دسته تاسیسات سرمایش گرمایش و هم در دسته تهویه مطبوع قرار داد. دستگاه های زنت مقرون بصرفه هستند و نگهداری آنها راحت میباشد. زنت برای برای ایجاد سرمایش عملکردی مانند کولر آبی داشته و دارای پوشال و غیره میباشد،برای گرمایش در فصل زمستان نیز نیاز به یک کویل آبگرم دارد. میتوان این دستگاه را ترکیبی از هواساز و کولر آبی دانست. قسمت تهویه مطبوع دستگاه زنت نیز کاملا مشابه با هواساز و کولر آبی میباشد. نام زنت از ترکیب سه واژه زمستانی/نیمه/تابستانی گرفته شده و در ابعاد مختلف تولید شده. این دستگاه در مناطق با رطوبت بالا قابل استفاده نمیباشد،آن هم بدلیل رطوبتی که در زمان سرمایش تولید میکند.

زنت چیست-دستگاه زنت-کاربرد زنت-عملکرد زنت-مزایای دستگاه زنت-معایب دستگاه زنت-قیمت دستگاه زنت -دستگاه زنت صنعتی-دستگاه زنت خانگی-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

_اجزای تشکیل دهنده دستگاه زنت شامل:

کویل آبگرم

دمپر

پمپ آب

فیلتر

فن  و الکتروموتور

پد سلولزی و سیستم رطوبت زن میباشد.

_عملکرد دستگاه زنت به چه صورت است؟

به طور کلی دستگاه زنت جریان هوای گرم و خشک موجود را با عبور از پوشال ها و ترکیب با آب به هوایی مطبوع با رطوبت مناسب تبدیل میکند. در زمستان نیز هوای محیط را با عبور از کویل آبگرم گرم میکند.

_مزایای دستگاه زنت

نیازی به سیستم لوله کشی و رادیاتور ندارد

فاقد کمپرسور میباشد که باعث مصرف کمتر برق میشود

در بین سیستم های تهویه مطبوع قیمت مناسبی دارد

نصب آسانی دارد

گردش هوایی ملایم را ایجاد میکند

_معایب دستگاه زنت

مناسب برای محیط های مرطوب نمیباشد

_کاربرد دستگاه زنت در چه مکان هایی میباشد؟

این دستگاه مناسب برای منازل مسکونی و سالن های بزرگ میباشد.