یخچال ها در مدل ها و طرح های متفاوتی تولید می شوند که می توانیم آن ها را در برندهای خوب داخلی و خارجی که در بازار موجود هستند خریداری کنیم. اما درباره اینکه چه یخچالی برای شما مناسب است؟ برای خرید یخچال مناسب لازم است قبل از خرید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیریم،مانند ابعاد و ظرفیت که از فاکتورهای اصلی برای انتخاب یخچال فریزر هستند.در ادامه شما را با چند مدل محبوب و پر طرفدار یخچال فریزر آشنا خواهیم کرد.

یخچال و فریزرهای درب فرانسوی

یخچال و فریزرهای درب فرانسوی یکی از مدل های محبوب و پر طرفدار هستند. در این مدل محفظه یخچال و فریزر هر کدام دارای دو درب می باشند که علاوه بر عرض بیشتر،هر درب نیز به صورت جداگانه باز می شود. این درب های باریک تر،این امکان را فراهم می کند تا محفظه تا حدی بسته بماند. محفظه فریزر در این مدل به طور کلی از یک یا دو قفسه کشویی تشکیل می شود. بیرون کشیدن مستقیم این کشوها این امکان را به شما می دهد تا از هر طرف به آن دسترسی داشته باشید. به دلیل قابلیت کاربردی در یخچال ها و فریزرهای مدل فرانسوی،این مدل را به طرحی محبوب و سطح بالا تبدیل کرده است. قیمت یخچال فریز مدل فرانسوی که به فرنچ دور نیز معروف هستند،نسبت به سایر مدل ها بیشتر می باشد.

خرید یخچال فریزر فرنچ دور-خرید آنلاین یخچال فریزر-یابان

یخچال فریزر فرنچ دور-قیمت یخچال فرنچ دور-یابان

یخچال های ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید از نظر ظاهری شبیه به مدل های فرانسوی هستند با این تفاوت که هر در مختص به یک قسمت بوده،یک طرف یخچال و طرف دیگر فریزر قرار دارد. یخچال فریزر ساید بای ساید اگر چه در کل عرض بیشتری دارند اما در مقایسه با مدل های سرتاسری جمع و جور تر هستند. امکان دسترسی به کالاهای فریز شده در این مدل نیز به آسانی انجام شده و در دسترس هستند. یخچال فریزر ساید بای ساید به دلیل طراحی درب های باریک تر باعث شده یخچال کوچکتر از آنچه در واقع هست احساس شود. یخچال فریزر ساید بای ساید دارای قفسه های باریک تر و بیشتر هستند که می توانند محتویات یخچال را منظم تر نگه داشته و از هم جداکنند. اگر قصد خرید یخچال های ساید بای ساید را دارید باید این نکته را در نظر داشته باشید که این مدل علاوه بر دسترسی آسان و ذخیره سازی بیشتر در قسمت درب یخچال،به دلیل قفسه بندی سرتاسری که دارد مجبورید برای دسترسی به بخش های پایین تر خم شوید.

یخچال ساید بای ساید-خرید یخچال ساید بای ساید-یابان

قیمت یخچال فریزر ساید بای ساید-یابان

مقایسه یخچال های مدل فرانسوی (فرنچ دور) و ساید بای ساید

یخچال های مدل فرانسوی یا همان فرنچ دورها به دلیل طراحی زیبا و فضای زیادی که دارند بسیار محبوب شده اند. همانطور که گفته شد این مدل یخچال و یخچال های ساید بای ساید به دلیل شباهت ظاهریشان گاهی به اشتباه یک مدل شناخته میشوند،اما اینطور نیست. یخچال های ساید بای ساید و فرنچ دور تفاوت های فراوانی دارند از جمله در ظرفیت و کاربرد درب ها. اگر برای خرید یخچال گیج شده نمی توانید بین این دو مدل پرطرفدار انتخاب کنید ما در اینجا نمونه ای از مزایا و معایب هر کدام را برای شما مثال خواهیم زد تا با توجه به شرایط بهترین انتخاب را داشته باشید:

مزایا و معایب یخچال های ساید بای ساید

_دسترسی آسان

_دارای قفسه های بیشتر و منظم

_قیمت پایین تر نسبت به یخچال های فرنچ دور

_مناسب آشپزخانه های سنتی و سبک کلاسیک

_فضای کمتری نسبت به یخچال های فرنچ دور اشغال می کنند،اما در مقابل آن دارای فاضی داخلی کمتری نیز هستند

_امکان نگهداری محصولات فریز شده بزرگ را ندارند

مزایا و معایب یخچال های فرنچ دور

_طراحی جذاب،فضای داخلی زیاد و مدل های متنوع

_امکان دسترسی آسان و همه طرفه به دلیل کشویی بودن درب فریزر

_قفسه های بزرگ و کارآمد

_از معایب این مدل می توانیم به قیمت بالا،قرار گرفتن فریزر در پایین یخچال و فضای کمتر درب یخچال اشاره کنیم

یخچال های بالافریز یا پایین فریز؟

یخچال های بالافریز و پایین فریز دارای طراحی کلاسیک هستند با دو درب سرتاسری. در این مدل کلاسیک فریزر هم می تواند در پایین قرار بگیرد و هم در بالا. قرارگیری فریز در بالا و پایین هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. یخچال هایی با فریزر در بالا معمولا انرژی کمتری مصرف می کنند اما ترجیح مشتریان بیشتر به یخچال هایی با فریزر در پایین می باشد،زیرا دسترسی آن ها را به یخچال راحت تر می کند. اگر قصد خرید یخچال با قیمت مناسب را دارید پیشنهاد ما به شما این مدل ها می باشند. این مدل یخچال ها علاوه بر طراحی جدید و تنوع رنگی،در دسته ارزان ترین یخچال ها نیز قرار دارند.

یخچال بالافریز-یخچال پایین فریز-یابان

خرید آنلاین یخچال بالافریز-خرید یخچال پایین فریز-یابان

مقالات مرتبط دیگر:

راهنمای خرید کولر کارآمد

آیا زمان خرید پکیج جدید رسیده است؟