معمولا تصمیم به تعویض کولر،خرید کولر جدید و دردسرهای نصب،کار آسانی نیست،اما زمانی که وقت آن رسیده باشد ناچاریم این کار را انجام دهیم. علائم مشخصی برای ناکارآمدی و مفید نبودن تهویه مطبوع وجود دارد که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت.

نشانه های زمان تعویض کولر شما چه هستند؟

کولر شما چند سال دارد؟

کولر شما چند سال دارد؟ یعنی چند سال است که از آن استفاده می کنید؟ کولرها (اسپلیت،داکت اسپلیت و کولر آبی) معمولا متوسط عمری بین 10 تا 15 سال دارند. البته این رقم با توجه به استفاده و نگهداری شما از دستگاه ممکن است بیشتر یا کمتر شود. اما وقتی کولر به متوسط سن خود رسیده باشد،دیگر آنطور که باید کار نمی کند. کم کم نیاز به تعمیر پیدا کرده و هوای خانه شما کیفیت بالایی ندارد. در این شرایط مطمئنا زمان تعویض کولر رسیده است.

کولر-کولر فرسوده-تعویض کولر-زمان تعویض کولر-خرید کولر-خرید کولر قیمت مناسب-سر و صدای کولر-تعمیرات کولر-علائم فرسودگی کولر-یابان-خرید آنلاین کولر-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

اگر کولرتان خنک نمی کند

اگر کولرتان خنک نمی کند،یعنی دیگر کار اصلی خود را انجام نمی دهد. تمامی سیستم های خنک کننده برای همین هدف ساخته شده اند. زمانی که تهویه مطبوع نتواند در فصل تابستان خانه شما را خنک و راحت نگه دارد،دیگر نگه داشتن آن چه فایده ای خواهد داشت؟

کولر-کولر فرسوده-تعویض کولر-زمان تعویض کولر-خرید کولر-خرید کولر قیمت مناسب-سر و صدای کولر-تعمیرات کولر-علائم فرسودگی کولر-یابان-کولرتان خنک نمی کند-خرید آنلاین کولر-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

تعمیرات مکرر

تعمیرات مکرر یعنی هزینه مکرر. اگر کولر در هر فصل تابستان نیاز به چند بار تعمیر پیدا کند احتمالا فرسوده شده است. بنا به قاعده ای کلی اگر بیش از 50 درصد یا بیشتر هزینه خرید کولر را صرف تعمیر و خدمات آن خرج می کنید،بهتر است این هزینه را روی کولری تازه سرمایه گذاری کنید.

صدا و گرد و غبار،علائم فرسودگی

صدا و گرد و غبار،از علائم فرسودگی دستگاه هستند. تهویه مطبوع ایده آل بی سر و صدا،با بازدهی بالا و با خنک کنندگی مطلوب کار می کند. زمانی که کولر قدیمی شده و تعمیرات پی در پی روی آن صورت گرفته باشد،منجر به ایجاد سر و صدای زیاد و سلب آسایش شما خواهد شد. همانطور که گفته شد وقتی کولر به این درجه از فرسودگی رسیده باشد دیگر نمی تواند هوای مطبوع و با کیفیتی در اختیار شما قرار دهد. این مساله باعث ورود گرد و غبار بیشتر از حد معمول نیز به منزل می شود.

کولر-کولر فرسوده-تعویض کولر-زمان تعویض کولر-خرید کولر-خرید کولر قیمت مناسب-سر و صدای کولر-تعمیرات کولر-علائم فرسودگی کولر-یابان-خرید آنلاین کولر-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی