برای گرمایش در زمستان اکثرا به دنبال سیستم های مقرون به صرفه با بازدهی بالا هستند. سیستم های گرمایش مرکزی مانند داکت اسپلیت، یکی از بهترین گزینه ها برای تهویه مطبوع در ماه های سرد و گرم سال می باشند. اما چه عواملی باعث تولید هوای سرد توسط سیستم های مرکزی در زمستان هستند؟

سیستم های مرکزی دارای دو یونیت داخلی و خارجی می باشند، اگر یونیت خارجی سیستم یخ بزند دستگاه شروع به تولید هوای سرد می کند. در این مقاله راه هایی برای نصب و نگهداری سیستم گرمایشی ارائه خواهیم داد تا از این موضوع جلوگیری کنید.

یخ زدگی کندانسور-یخ زدایی کندانسور-یابان

داکت اسپلیت ها در مدل های مختلف تولید شده و کارآمد برای انواع شرایط آب و هوایی می باشند. این سیستم ها از نظر نحوه استفاده بسیار متنوع بوده و به عنوان یک جایگزین مناسب برای واحدهای تهویه و بخاری های سنتی ، دارای محبوبیت بالاتری هستند.

آیا می دانید؟

سیستم های مرکزی به دلیل نحوه انتقال گرما به جای تلاش برای ایجاد آن، سه تا چهار برابر کارآمدتر از بخاری های برقی هستند. آنها انتشار کربن را کاهش می دهند ، به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند و یک سیستم مرکزی می تواند نیازهای گرمایشی و سرمایش شما را تأمین کند.

_همانطور که می دانید همه سیستم های گرمایشی و سرمایشی به نگهداری مناسب نیاز دارند و سیستم مرکزی شما نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. برای شروع ، فیلترها را همیشه در صورت نیاز تمیز یا تعویض کنید. این اقدام ارزان ، جریان هوا را از طریق سیستم حفظ می کند و به شما در کاهش قبض های آب و برق کمک می کند. تمیز کردن کویل های یونیت خارجی و خالی کردن اطراف آن از پوشش های گیاهی و غیره که مانع کار واحد شوند نیز یکی از اقدامات مهم و پیشگیرانه جهت نگهداری از دستگاه می باشد. اگر با انجام دادن همه ی این کارها باز هم می بینید که سیستم مرکزی شما هوای سرد تولید می کند شاید یکی از گزینه های پایین عامل آن باشد:

هوای خیلی سرد

برخلاف یك بخاری های قدیمی كه گرمای خود را تولید می كند، یك سیستم مرکزی هوا را از خارج و برعكس انتقال می دهد. در طول زمستان، کمپرسور دستگاه می تواند گرمای فضای خارج را گرفته و جذب کند و آن را به داخل خانه منتقل کند. در تابستان، یک پمپ حرارتی مانند تهویه مطبوع متمرکز با استخراج هوای گرم داخلی و فشار دادن آن به بیرون کار می کند. در زمستان این سیستم ها می توانند هوایی با دمای 55 درجه گرمتر از هوای بیرون تولید کنند، و اگر هوا در بیرون بسیار سرد باشد سیستم شما باز هم همان عملکرد را خواهد داشت اما به دلیل سرمای بالا احساس می کنید که هوای سرد می وزد.

یخ زدایی

این سیستم ها برای محافظت از یخ زدگی کویل های بیرونی در زمستان، هر یک ساعت تقریباً یک دوره یخ زدایی را طی می کنند که در آن در واقع هوای سرد را منفجر می کنند. البته این دوره یخ زدایی فقط چند دقیقه طول می کشد و نباید بر دمای کلی خانه تأثیر بگذارد.

اگر سیستم گرمایشی شما بیش از چند دقیقه به دمیدن هوای سرد ادامه داد و ترموستات خانه شما نشان می دهد دما کاهش می یابد، این عوامل را چک کنید:

_بررسی فیلتر هوا

_بررسی کندانسور از نظر فرسایش فلز که باعث نشت مبرد می شود

_ اطمینان حاصل کنید که دریچه های داخلی مسدود نشده است

_بررسی دریچه ها برای اطمینان از شکاف در آن ها

_بررسی ترموستات برای اطمینان از تنظیمات

در صورت نبود مشکل در هیچکدام از موارد بالا وقت آن است که با یک تعمیرکار حرفه ای جهت رفع مشکل تماس بگیرید.

جهت خرید آنلاین انواع تاسیسات سرمایشی و گرمایشی خانگی و صنعتی، مصالح ساختمانی و دکوراسیون به سایت مجموعه یابان مراجعه و یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.