حتما برایتان پیش آمده که گاهی کولرتان پس از مدتی کار یخ می زند. این یخ جلوی جریان هوای خنک را می گیرد و می بینید که کولر خنک نمی کند. دلایلی احتمالی برای این اتفاق وجود دارند که در اینجا به آن ها اشاره خواهیم کرد.

کولر نیاز به بارگیری مجدد هوا دارد

_زمانی که جریان هوا بین دستگاه و اتاق محدود می شود،باعث محدود شدن تبادل انرژی حرارتی نیز می شود. همین امر باعث شده تا بیشتر هوای خنک در اطراف کویل ها باقی مانده و درجه حرارت در آن ناحیه پایین بیاید. حرارت پایین یخ را ایجاد کرده و باعث یخ زدگی تهویه هوا می شود.

کولر-یخ زدن کولر-دلایل یخ زدگی کولر-در زمان یخ زدگی کولر چکار کنیم-یخ زدن کولر-کولر قیمت مناسب-خرید آنلاین کولر-فروش داکت اسپلیت برای پروژه های ساختمانی-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

فیلترهای هوا نیز در زمان گردش جریان هوا دچار گرد و غبار می شوند و لازم است که ماهی دو بار با آب و صابون شسته شوند. بعد از فیلترهای هوا نوبت به کویل اواپراتور است،که باید برای تمیز کردن آن از دستگاه پاک کننده خودش استفاده کنید و یا اینکه یک متخصص را برای سرویس کردن کل کولر به خانه بیاورید.

کولر-یخ زدن کولر-شست و شوی فیلتر هوا-دلایل یخ زدگی کولر-در زمان یخ زدگی کولر چکار کنیم-یخ زدن کولر-کولر قیمت مناسب-خرید آنلاین کولر-فروش داکت اسپلیت برای پروژه های ساختمانی-یابان-فروش آنلاین تاسیسات و مصالح ساختمانی

_فن یا دمنده موجود در کندانسور را بررسی کنید و ببینید که هنگام روشن بودن کولر جریان هوا را خارج می کند یا خیر. اگر جریان هوا خارج نشد احتمال دارد که فن سوخته یا اتصالات آن دچار مشکل شده باشد. به خاطر داشته باشید که هیچگاه در نزدیکی کندانسور (یونیت خارجی)،شی یا وسیله ای که ممکن است جلوی جریان هوا را بگیرد قرار ندهید.

_دمای تنظیم شده تهویه مطبوع را چک کنید که کمتر از 70 درجه فارنهایت تنظیم نشده باشد.

دمای هوای پایین خانه

_دمای هوای پایین خانه،یکی دیگر از دلایل بوجود آمدن این اتفاق است. زمانی که این اتفاق می افتد یا تهویه مطبوع خود را روی حالت پنکه گذاشته و یا با باز کردن پنجره ها از هوای بیرون برای تهویه خانه استفاده کنید.

نشت مبرد

_نشت مبرد باعث کاهش نقطه اشباع شده و دمای مایع مبرد که توسط کمپرسور فشرده می شود،فشار کمتری پیدا می کند. این بدان معنی است که دمای هوای کویل های خنک کننده کاهش پیدا کرده و درجه پایین هوا کولر را دچار یخ زدگی می کند.