کاربرد چوب ترمووود 

 

چوب های ترمووود با 168 گونه چوب، برای مکان هایی که در شرایط جوی همچون سرما، گرما، بارندگی، رطوبت و حشرات و آفتاب قرار دارند، قابل استفاده می باشند که می توان به کاربری چوب ترمووود از جمله کفپوش فضای باز، کنار استخر، کلبه های چوبی، نمای بیرونی ساختمان، مبلمان شهری، روف گاردن، سایه بان ( پرگولا و آلاچیق )، کلبه های چوبی، سونا و گلدان چوبی ( فلاور باکس ) اشاره کرد.

* ایمنی آنها در مقابل زلزله و مقاومت بالایشان در مقابل شرایط جوی و همچنین وزن بسیار پایینشان در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی، باعث شده تا بتوانند جایگزین مناسبی برای سایر مصالح ساختمانی باشند.

 

- استفاده از ترمووود در نمای چوبی :

نمای چوبی در واقع پوسته یا پوشش ساختمان است و علاوه بر جنبه‌ی زیبایی و چشم‌ نوازی می‌تواند به عنوان محافظی در برابر عواملی نظیر سرما، گرما و رطوبت عمل کند و باعث تثبیت حرارت داخل شود. استفاده از چوب در نمای ساختمان آرزوی دیرینه معماران بوده و با استفاده از ترمووود، داشتن نمای چوبی زیبا و مقاوم اکنون دست یافتنی است. بهره گیری از چوب طبیعی ترمووود در نمای ساختمان، زیبایی، لطافت و گرمی فراوانی به نما می بخشد و ساختمان را به نمادی متفاوت از بنای زیبا با معماری ساده تبدیل میکند و فراگیری آن در شهرهای خاکستری دود زده باعث بازگشت طبیعت به زندگی شهری امروز خواهد شد.

 

- کفپوش چوبی و پارکت

چوبی که برای کف استفاده می‌شود باید در مقابل شرایط جوی و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد. در چوب‌های ترمووود در اثر تیمار حرارتی، علاوه بر آب گریز شدن و ثبات ابعاد، مقاومت در برابر پوسیدگی و هوازدگی و آسیب حشرات و قارچ‌ها نیز افزایش می‌یابد و چوب شکل و ابعاد خود را در شرایط متغیر محیطی به خوبی حفظ می کند. این ویژگی‌ها ترمووود را به بهترین گزینه برای استفاده در دکینگ تبدیل می‌کند. علاوه بر دوام و نظافت راحت، چوب ترمووود کاملاً طبیعی و زیباست و عایق خوبی برای گرما و سرما می باشد و رنگ یکنواخت آن بر چشم‌ نوازی کف‌های چوبی ترمووود می‌افزاید. دکینگ چوبی را می‌توان به چند روش به کار برد: به عنوان بخشی از نمای باغ، برای توسعه‌ی فضای قابل سکونت خانه‌ها، و به عنوان جایگزینی چشم‌ نواز برای سازه‌های سنگی‌ مانند پاسیوها. برای دکینگ می توان از الوارهای تیمار شده، تیرهای کامپوزیت، آلومینیوم، و انواع هاردوود و ترکیبات چوب و پلاستیک استفاده کرد.

 

مبلمان فضای سبز :

 

انواع مبلمان فضای سبز، نیمکت، حصار ، آلاچیق، پله، آب نما، گلدان و پل ساخته شده از چوب های ترمو در گونه های چوبی متنوع، تزیین کننده فضای سبز شما در حیاط، باغ یا حتی روی بام شما خواهند بود.

 

مبلمان فضای داخلی:

 

برای مبلمان فضای داخلی محافظت از چوب های ترمو لازم نیست . ولی در صورت نیاز می توان از پوشش چوب های عادی مانند لاک، روغن و واکس استفاده کرد.

 

- موزاییک تایل چوبی ترمو:

 

چوب با سیستم خاص موزاییکی به شما امکان می دهد که ایده های تزیینی خود را به واقعیت تبدیل نمایید. این محصول برای استفاده در فضای بیرون ساختمان بهینه سازی شده و در مقایسه با روش های سنتی علاوه بر مقاومت و پایداری در هر شرایط آب و هوایی، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد.

 

دیوار چوبی :

 

چوب های ترمو در مقابل انواع شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم بوده و لذا استفاده از آنها در داخل ساختمان به عنوان دیوار چوبی به مراقبت کمتری نیاز داشته و طول عمر بسیار طولانی خواهند داشت.

 

- سونا و فضای مرطوب:

 

نیازی به پرداخت سطح چوب های ترموئی که در دیواره های و نیمکت های سونا استفاده می شوند نیست. اما می توان در صورت لزوم از نوع پوشش که برای سوناهایی که با چوب معمولی ساخته شده اند استفاده کرد. سطوحی که مخصوص سونا تولید می شوند معمولا راحت تر تمیز می شوند.

 

کفپوش های فضای باز:

 

برای کفپوش های فضای باز که از گونه های سوزنی تولید شده اند، رنگ های نیمه شفاف و روغن هایی که حاوی رنگدانه باشند توصیه می گردد.