یابان: در دنیای امروزی و در رشته صنعت و ساختمان نیز پیشرفت علم و تکنولوژی تاثیرگذار بوده و همین امر باعث شده تا از مصالحی پیشرفته برای مقاومت ساختمان ها در برابر زلزله استفاده گردد که یکی از این مصالح پرکاربرد، ساندویچ پانل می باشد .
ساندویچ پانل در صنعت ساختمان امروزی برای اینکه دارای وزن سبکی است و در کاهش وزن تیغه های باربر در ساختمان تاثیر زیادی می گذارد، به کار می رود.
یک ساندویچ پانل در حقیقت از دو بخش اصلی تشکیل شده است. نخست هسته میانی که ضعیف و معمولاً حجیم است. دیگری پوسته‌های واقع در دو طرف هسته که قوی و معمولاً نازک هستند. معمولاً هسته ضعیف میانی از جنس فوم یا لانه زنبوری می‌باشد و پوسته‌های واقع در دو طرف هسته از کامپوزیت‌های الیاف شیشه یا الیاف طبیعی، ساخته می‌شوند. این ساختار به ظاهر ساده که به علت شباهت ظاهریش با ساندویچ به همین نام خوانده می‌شود، مزیت‌ها و قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهد.
یک ساختار ساندویچ پانل، مقاومت بسیار بالاتری نسبت به تک‌ تک اجزای خود دارد و از سبکی فوق‌العاده‌ای نیز برخودار است. همچنین هزینه نسبتاً پایینی داشته و به سرعت و سهولت می‌‌تواند در ساخت‌وساز مورد استفاده قرار گیرد.
بعد از پروفیل‌های پالتروژن و محصولات تهیه شده به روش قالب باز، پانل‌های ساندویچی مهترین مورد استفاده کامپوزیت‌ها در صنعت ساختمان است.


                                                                                                                                                                              تهیه شده توسط سایت یابان