شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

شما آیتمی برای مقایسه ندارید.

جستجو

 

 

 

مزایای چوب ترمووود 

 

مزایای چوب ترمووود  شامل موارد زیر می باشد :

 

مقاومت بالای چوب ترمووود در برابر عوامل زیست محیطی و در نهایت عمر بالای نمای چوب ترمووود باعث می شود که نمای چوب ترمووودی علاوه بر زیبایی ، یکدستی و یکنواختی بسیار پایدار تر و ماندگارتر از محصولات دیگر عمل کند. عواملی که این خصوصیات را در ترموود ایجاد می کنند عبارتند از:


- جذب پایین رطوبت:  جذب رطوبت چوب ترمووود در موقعیت آب و هوایی مرطوب نسبت به چوب های معمولی 40 درصد پایین تر است. 


- ثبات ابعاد :  به دلیل فرآیند اولیه ای که روی چوب ترمو انجام می شود،ثبات شکلی و ابعادی آن در تغییرات شرایط جوی بسیار بالا می آید.


- مقاوم در برابر کپک ها و قارچ ها :  به دلیل بسته شدن منافذ چوب ترموود در عملیات فرآوری،هیچ محیطی در جهت رشد کپک ها و قارچ ها در چوب ترمووود وجود ندارد.


- مقاوم در برابر حشرات:  به دلیل از بین رفتن رزین و مواد قندی در در مراحل فرآوری ، چوب ترموود مقاومت بالایی در برابر حمله حشرات دارد. 

 

 

از مزایای دیگر چوب ترمووود می توان به موارد زیر اشاره کرد : 

 

- مقاومت آن در مقابل عوامل خارجی از قبیل باران و نور آفتاب بسیار زیاد است و دوام بالا در برابر پوسیدگی و شرایط جوی دارد

- عایق حرارتی عالی 

-  مقاومت چوب ترمووود در برابر تاب برداشتن 

- به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی، این چوب دوست دار محیط زیست است و بدون تاثیر مخرب بر سلامت انسان می باشد 

- شستشو و نگه داری آسان بدون تغییر شکل 

* از دیگر خاصیت های نما با چوب ترمووود عایق بودن آن در برابر حرارت می باشد که تبادل حرارت دو محیط داخل و خارج را کم کرده و باعث اعتدال دما در محیط داخل می شود.
* مهم ترین و می توان گفت از اصلی ترین عوامل استفاده چوب ترمووود در نما دوام بالای رنگ آن در شرایط جوی بد است که دلیل آن تغییر شکل کم چوب ترمووود است که باعث می شود چوب ترمووود در برابر پوسیدگی دوام بیشتری داشته باشد و در نهایت تغییر رنگ آن بسیار کمتر از چوب های دیگر است و این باعث می شود فواصل رنگ کاری  نمای چوب ترمووودی نسبت به چوب های دیگر طولانی تر و دیرتر باشد.

 

معایب چوب ترمووود :

تنها یک نکته منفی درمورد چوب ترمووود وجود دارد، این است که چوب ترمووود مقاومتی دربرابر اشعه ماورای بنفش آفتاب ندارد که این امر در صورت عدم استفاده از رنگ های مخصوص چوب ترمووود به جود می آید. پیشنهاد می شود برای اینکه این مشکل پیش نیاید باید از رنگ های مخصوص چوب ترمووود استفاده کرد.

 

 

* ویژگی های خاص ترمووود :

 

- مقاومت بالا و طولاني در برابر سايش و شرايط جوي مختلف

 

- نصب آسان و سريع بدون نياز به نيروي متخصص

 

- قابليت نصب و جداسازي آسان و مكرر جهت نظافت يا انتقال به مكاني ديگر

 

- قابليت برش هلالي جهت محل هاي قوس دار